Forum

uzak masaustu yazıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaustu yazıcı problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@sahinmesut)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

server 2008 r2 standart uzerinde yaklasık olarak 40 bilgisayarın uzak masaustu ile baglı oldugu serverda

belirli bir sure sonra yazıcı driverını tanımıyor ve otomatik olarak clienttaki yazıcıyı yonlendirmiyor ve herhangi bir baska yazıcıyı varsayılan olarak goruyor.

uzak masaustu servislerini yeniden baslatmaya calıstıgımda 1053 nolu hata uyarısını alıyorum ve servisi yeniden baslatamıyor.

serverı yeniden baslatınca sorun duzeliyor. 

lutfen kalıcı bir cozum icin yardımcı olurmusunuz. 

Gönderildi : 03/02/2012 14:04

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

Merhaba yazdırma servislerini kontrol ettin peki ? stop durumda kalmış olabilir..

net start spooler  yaz çalıştır a öyle bir dene yazıcı devre dışı olduğunda... 

Gönderildi : 05/02/2012 02:14

(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member

Merhaba;

öncelikle server üzerine bağlanan 40 kullanıcların 40 adet yazıcısı mı var yok sa bazıları ortak yazıcılar mı kullanıyor. ve yazıcıların driver ları server a tanıttın mı?

Gönderildi : 05/02/2012 14:35

(@sahinmesut)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bazıları ortak yazıcı. Printerların hepsi server tanıtılmış durumda. Server restart ettikten sonra 2-3 gün gayet düzenli bir şekilde çalışıyor. Bir süre geçtikten sonra uzaktan bağlanıldığı zaman printerleri getirmiyor. Ama diğer progrmaların çalışmasında herhangi bir sıkıntı olmuyor. Servisler baktığımdan remote desktop ile ilgili servisleri tekrar başlattığımda hata alıyorum. Servere kapatıp açıyorum sorun çözülüyor. 2-3 sonra aynı problemler devam ediyor.

Gönderildi : 06/02/2012 17:25

(@SeverDonertas)
Gönderiler: 4
New Member

merhaba,

belki alakasız olucak ama server üzerinde kurulu bir antivirus, antispyware, firewall'a müdahale eden bir güvenlik yazılımı vs. buna neden olabilir.  

Gönderildi : 06/02/2012 18:20

Paylaş: