Forum

Server 2003 ad de k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 ad de kullanıcıların taşınması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Üstad lar Öncelikle merhaba, konuyu forumda araştırdım ama tatmin edici bir yanıt bulamadım. Konu ikinci defa açıldı ise özür dilerim.

yardımcı olmanızı istediğim konuyu şöyle bir yapı ile anlatmaya çalışayım.

"Bussines.com"   altında

"avrupa.bussines.com" diye bir child domain var ve şimdi  anadolu.bussines.com diye yeni bir domain oluşturacağız.

her iki domainde bulunan kullanıcıların bir kısmı yeni oluşturacağımız domaine geçecekler. Bu işlemi nasıl yaparım. bu işlemden sonra kayıplarımız olurmu kullanıcı verileri yedeklenmelimi v.s şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 30/01/2012 15:26

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Üstad lar Öncelikle merhaba, konuyu forumda araştırdım ama tatmin edici bir yanıt bulamadım. Konu ikinci defa açıldı ise özür dilerim.

yardımcı olmanızı istediğim konuyu şöyle bir yapı ile anlatmaya çalışayım.

"Bussines.com"   altında

"avrupa.bussines.com" diye bir child domain var ve şimdi  anadolu.bussines.com diye yeni bir domain oluşturacağız.

her iki domainde bulunan kullanıcıların bir kısmı yeni oluşturacağımız domaine geçecekler. Bu işlemi nasıl yaparım. bu işlemden sonra kayıplarımız olurmu kullanıcı verileri yedeklenmelimi v.s şimdiden teşekkürler. 

"anadolu.bussines.com"u mevcut forest e child domain olarak eklerseniz ve yetkilendirmeyide düzgün yaparsanız herhangi bir sorun çıkacağını sanmam.  Child domain kurmanın mantığı da budur. 

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/12/28/active-directory-makaleleri-11-active-directory-users-and-computers-konsolundan-diger-domainlere-ba-lanmak.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/16/video-windows-server-2008-child-kurulumu.aspx  

Gönderildi : 30/01/2012 18:09

Paylaş: