Forum

Server 2008 R2 prog...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 program kısayolları kayboldu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
767 Görüntüleme
(@tolgat)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Kullandığım server'deki bütün kullanıcılar için Program kısayolları kayboldu. Yani Başlat Tüm Programlar a tıkladığımda sadece kurulu programların veya Windows bileşenlerinin klasörleri görünüyor. Hiç birinin kısayolu görünmüyor. Yönetimsel araçların bile sadece klasör ismi var ve içeriği boş. Yeni bir kullanıcı açsam da aynı sorun devam ediyor. Hatta Bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ tuşa basıp yönet dediğimde bile  Şu uyarıyı alıyorum:

C:\ Program DAta......\Server Manager.lnk Windows tarafından bulunamıyor

Bu kısayolları geri getirebilmenin veya yeniden oluşturmanın bir yolunu bilen var mı?

Gönderildi : 12/01/2012 12:40

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools klasörünün içindekilerin hepsini %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools
konumuna kopyalayınız.Eğer buda olmazsa yeni bir kullanıcı tanımlayıp tekrar işlemleri yapın.

Saygılarımla,

Gönderildi : 12/01/2012 12:47

(@tolgat)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim Ancak çözüm olmadı. Çünkü, C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ klasörünün içerisinde sadece olması gereken diğer klasörler var. Maalesef hepsinini çerisi boş. Microsoft office, Kaspersky, Accessories, Administrative Tools vs... hepsi boş... Ama eminim ki bunları be silmedim.

Gönderildi : 12/01/2012 13:10

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

RUN`a gelerek:

regsvr32 /i shell32.dll

bu komutu yazıb enteri basın, bakalım shortcutlar gelecekmi. 

Gönderildi : 12/01/2012 13:15

(@tolgat)
Active Member
Konu başlatıcı

Maalesef registry başarılı bir şekilde kaydedildi. Ancak olmadı.

Gönderildi : 12/01/2012 13:21

(@tolgat)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunu şu şekilde çözdüm: Sanaldan server2008 r2 yi kurdum. Sonra içerisindeki C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs klasörünü asıl serverimdeki klasöre kopyaladım. Böylece Windowsun kıayolları çalışmaya başladı. Sıra geldi, kurulu programların kısayollarını oluşturmaya.

Herkese kolay gelsin.

Gönderildi : 12/01/2012 14:16

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Geri cevap için teşekkür ederiz.

Başarılar! 

Gönderildi : 12/01/2012 17:28

Paylaş: