Forum

2008 de Port Proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 de Port Problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@TarikERSOY)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

1 haftadır SMTP ile uğraşıyorum. 2008 Standart SP2 2008 üzerine hMailserver kurdum. Fakat bir türlü 25 portu windows üzerinden açamıyorum. Dışarıdan SMTP test veya port scan yaptığımda 25 port kapalı olarak görüyor. ADSL üzerindeki FW u tamaman devre dışı bıraktım. Windows Serverda "Gelişmiş Güvenlik İle Birlikte Gücenlik Duvarı" üzerinde tüm kural tanımlarını yaptım ve 25 portu açtım fakat sonuç hiç değişmiyor. Default kurallar zaten vardı SMTP için, bunun yanı sıra hMailServer program olarak yetki verdim, birde sadece kendim SMTP için kural oluşturup 25 port a geçiş verdim. Fakat yinede dışardan SMTP ye erişim yapmaya çalıştığımda "Timeout occurred due to inactivity." mesaı geliyor. 25 Port scan edildiğinde ise "Timeout" alıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum..

İyi günler.   

Gönderildi : 12/01/2012 12:40

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

25 Portuna Telnet Çekmeye Çalışınız Eğer Yine Başarısız Olursa ISP İle Görüşün TTNET SÜPERONLİNE Hangisi İle Çalışıyorsanız 25 Portunuzun Tekrar Açılmasını Talep Edin Onlar 25 Portunu Kapatmışlardır.

Gönderildi : 12/01/2012 13:09

(@TarikERSOY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

TTNET e iş yaptırmak nerede ise imkansız. Sabahtan beri arıyorum yardım sıfır.. Bu nedenle sizlerden rica edeceğim; HmailServer kurdun, açık olan 587 portu SMTP olarak tanımladım. Telnet te de SMTP ye ulaşıyorum sorun yok. Fakat bu haliylede internetten Hmail den Outlook üzerinden mail gönderdiğimde Hmail queue ya düşüyor fakay hmail den çıkıp gitmiyor. ayrıca diğer sunuculardan gönderilen maillerde hmail e düşmüyor. MX kaydı normal, hmail port tanımlamalarıda tamam. 

Gönderildi : 12/01/2012 17:33

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Bunun Sebebi 25 Portunun Kapalı olmasıdır TTNET İle Görüştüğünde Direk Şu Cümleyi Kullan Yardımcı Olur Sanırım

Benim İp Adresimin 25 Portu Kapalı Bunun Acilen Açılmasını İstiyorum Dersen Ve Taviz Vermeden Hemen Deneyeceğim Dersen Çözüyorlar :)))

Bende Çok Uğraştım Ve Açtırdım Bağırdığım Zamanlar Oldu Telefonda Ama Açtıramadığım Olmadı :))) 

Gönderildi : 13/01/2012 03:55

(@TarikERSOY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her türlü kavgayı verdim ama söyledikleri "25 nolu portunuz açık".. Dışarıdan baktığımda kapalı görünüyor. 

Gönderildi : 20/01/2012 17:24

(@TarikERSOY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar bir deneme yaptım, Windows Gelişmiş Güvenlik üzerinden portları kapamam da birşey ifade etmiyor. Örneğin 587 portu tüm trafiğe kapatıyorum fakat dışardan port scan yaptığımda açık görünüyor???

Acaba server üzerinde başka bir program yada tool güvenliği ele geçirmiş olabilirmi? 

Gönderildi : 20/01/2012 19:03

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Açık olarak gördüğünüz Windows üzerindeki port değil, ADSL üzerindeki porttur. Ayrıca Telekom üzerinden 25. portu açtıklarını söylüyorlarsa yalandır. Benimde başıma gelmişti. Hanımefendi şimdi deniyorum bakın çalışmıyor dediğimde hattınızı resetleyelim demişti belki olur dedi ve o anda olmuştu. Sende bastır biraz 🙂

Gönderildi : 20/01/2012 19:52

(@TarikERSOY)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz doğru olabilir tekrar bastıracağım ama bu portu kapattığımda hala ADSL i geçiyorum. Çünkü 587 de SMTP var. TELNET yapınca SMTP geliyor. Nasıl oluyor anlayabilmiş değilim. Role çalışıyor görünüyor, tüm trafik engelleniyor diyor ama ama dışarıdan gelip giriliyor. 

Gönderildi : 20/01/2012 22:30

Paylaş: