Forum

server 2008 r2 ftp ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 ftp user giriş sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
564 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

server 2008 r2 ftp kurulumu yaptım. Yapılandırmada default gectim. explorerdan ftp://xxxxxx yazdığımda user password soruyor dc ortamında actığım userlar ile denememe rağmen kullanıcı adı şifre bölümünü gecemedim. ftp yönetim ekranında ftp home altında bu istediğim ayarı yapabileceğim bir yer varmı yada buradaki bölümlerin özet anlatımlarını nereden bulabilirim.

Gönderildi : 11/01/2012 19:52

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

FTP programı ile bağlanarak hata mesajına bakabiirmisiniz orada authentication sorunumu permission sorunumu olduğunu yazacaktır.

Gönderildi : 11/01/2012 20:31

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

kullanıcı adını giriyorsun aynı ekran onune geliyor. ad de actığım bir kaç kullanıcıyla deniyorum. hepsi aynı

Gönderildi : 11/01/2012 20:41

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

AD ortamındaki kullanıcılar direkt olarak bağlanamaz. FTP içerisinde bir kullanıcıya izin vermeniz gerek. Bunun için FTP Authorization kısmından oluşturduğunuz local kullanıcıya izin vererek kullanabilirsiniz. Bir de kullanıcının ilgili klasör üzerinde izni olması gerekli.

Gönderildi : 11/01/2012 21:01

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

ad servera kurdum ftp yi oradada local user oluşturulmuyor . local kullanıcı nasıl oluşturabilirim peki hocam

Gönderildi : 11/01/2012 21:18

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

FTP Authentication kısmında Basic Authentaciton'ı Enable yapın.

FTP Authorization kısmında Add Allow Rule deyip Specified users'ı seçin.

domainadi\username şeklinde kullanıcı adını yazın. (Bu kullanıcının ilgili klasörde izni olması gerekiyor.)

Read, Write izinlerinden istediğinizi verip Tamam deyin.

Umarım faydası olur. 

Gönderildi : 12/01/2012 11:26

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam peki ben bunu dış dünyaya actığımda bir kullanıcı vericem ortak bunu nereden acıcam local user hesabımı gerekli güvenlik için ve bu local user hesabını nereden acıcam çunku ad uzerinde locak user acamıyorum.

dediklerinizi yaptım ama ad user olarak giremedim birde local user olarak ftp ye bağlanıp denemek istiyorum

saygılar

Gönderildi : 12/01/2012 13:24

Paylaş: