Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Mac Filtrelemesi

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
1,098 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzakmasa üstü ile bağlanacağım bir bilgisayar mac filtring uygulaması yapabilir miyim? Yani x bilgisayarına sadece mac adresi 00-00-00-00 olan bilgisayar bağlanabilsin istiyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 14/07/2008 18:10

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Bu işlemi Server üzerinden yapamazsınız.
Firewall üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 14/07/2008 18:27

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu işlemi bazı lokasyonlarda yapmak istiyorum, bu şekilde filtreleme yapabileceğim önerebileceğiniz cihazlar var mı?

Gönderildi : 14/07/2008 19:48

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Locasyonlarınız ile yapmış odluğunuz bağlantılardan bahsedermisiniz.

Gönderildi : 14/07/2008 21:41

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Türkiyenin çeşitli illerinde bir cihazın yönetilebilmesi için bir bilgisayar var ve program var(programın web managementı yok), bu bilgisayara uzakmasaüstü ile bağlanılacak(ADSL hat üzerinden), yalnız bağlanacak olan kişi gezici her an heryerde olabilir bu nedenle sadece o kişinin ve merkezden bir kaç kişinin bilgisayara bağlanmasını istiyorum. Gezici olan kişinin sabit bir ip si olmadığı için ip bazlı yetkilendirme yapamıyorum. Mac filtring uygulayarak uzakmasaüstü bağlantısını yapabileceğim cihaz önerebilir misiniz? 

Gönderildi : 15/07/2008 02:16

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Kullanıcıların gezici ise işimiz biraz zor ama olmaz değil. Amacımzı güvenlik burada ve MAC bazlı hariç çözümler üreteceğiz.

Locasyonlarınız Sabit olsa idi Cisco ürünler ile MAC bazlı authenticasyon yapabilirdik ama kullanıcılarımız gezici ise VPN, SSL VPN, MS CMAK ile yapılmış bir VPN, Certifikalı RPD veya OTP Token' lar ile yapabiliriz.

Siz yukarıda ki örneklerimi araştırın ve yapınıza en uygun olanı portalımızda tartışalım.

Gönderildi : 15/07/2008 02:36

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu an oluşturacağımız yapıda Active Directory yok tamamen workgroup şeklinde çalışacak bu durumda Sertifikalı RDP kullanabilir miyim?

Fikirleriniz için teşekkürler

Gönderildi : 15/07/2008 11:47

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

SSL li RDP iyi bir çözüm olur. İşini görür hemde güvenliği sağlamış olursun. Tek eksisi normal rdp den daha yavaş çalışması olacaktır ama onunda problem olacağını düşünmüyorum.

Gönderildi : 15/07/2008 11:58

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Lokasyondaki bilgisayarlar XP Pro. SSL RDP nasıl yapabilirim? Donanımsal bir cihaz mı gerekiyor yoksa?

Gönderildi : 15/07/2008 12:58

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://cozumpark.com/forums/thread/5638.aspx inceler misiniz?

Gönderildi : 15/07/2008 13:07

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey,

Göndermiş olduğunuz link için teşekkür ederim fakat anladığım kadarıyla linkte açıklanan bir server ortamı ben ise tamamen WORKGROUP'ta security uygulamaya çalışıyorum. Workgroup için nasıl bir uygulama olmalı? 

Gönderildi : 15/07/2008 16:09

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Local rdp bağlantı için SSL RDP yeterli güvenlik sağlar ama malesef domain olan ortamlarda kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca local bağlantı dışında MAC hükümsüz olacağından çokta gerekli değil gibi. Fatih hocamın dediği gibi Server uzerinde(bağlanmak istediğiniz) de firewall dan bu kısıtlamaları yapabilirsiniz.

Gönderildi : 18/07/2008 23:15

Paylaş: