Forum

dosya indirme hakkı

Bildirimler
Hepsini Temizle

dosya indirme hakkı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
773 Görüntüleme
(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

juniper m320 ve 2008 r2 dc var. ben dc üzerinden dosya download'ı kapattım. juniperdan veya windowstan belli dosyalara download izni verebilirmiyim 

Gönderildi : 03/01/2012 19:28

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Juniper Üzerinden Verebilirsin Ama Dc'den Download İçin Yapmış Olduğun GPO Ayarlarını Eski Haline Getirmen Lazım.

Juniperden İse Uzantı Bazında İzin Verebilirsin Örn. exe , iso, mp3 Vb. 

Gönderildi : 03/01/2012 20:16

(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan hocam

1) juniper üzerinden nasıl yaparım

2) bu sistemi yorarmı 

Gönderildi : 04/01/2012 12:44

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaba

juniper m320 ve 2008 r2 dc var. ben dc üzerinden dosya download'ı kapattım. juniperdan veya windowstan belli dosyalara download izni verebilirmiyim 

Merhaba.

Benim sistemde de 2008 x86 kurulu ve dc var, 20 client logon oluyor. GPO ile kısıtlama ve farklı ayarlar yapılı. Fakat kullanıcıların dosya indirmesini yasaklayamıyorum. Ortamda bir Firewall yok.GPO ile tüm kullanıcıların dosya indirmesini nasıl yasaklarım acaba? Modemden herhangi bir ayar yapmadan.

Not: Sadece .exe , ses ve video  dosyalarının indirilmesini yasaklayacağım. Office ve .pdf' yi indirecekler.  

Yardım için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 04/01/2012 13:14

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Merhaba.

Benim sistemde de 2008 x86 kurulu ve dc var, 20 client logon oluyor. GPO ile kısıtlama ve farklı ayarlar yapılı. Fakat kullanıcıların dosya indirmesini yasaklayamıyorum. Ortamda bir Firewall yok.GPO ile tüm kullanıcıların dosya indirmesini nasıl yasaklarım acaba? Modemden herhangi bir ayar yapmadan.

Not: Sadece .exe , ses ve video  dosyalarının indirilmesini yasaklayacağım. Office ve .pdf' yi indirecekler.  

Yardım için şimdiden teşekkürler.

Merhaba Ali bey;

Group Policy üzerinden kullanıcılarınızı Internet Explorer ayalarını merkezi olarak yönetip önlemler alabilirsiniz ancak farklı bir tarayıcı kullanıyorlarsa (Chrome, Firefox, Opera vb...) group policy etkinliğini kaybedecektir (logon sciptler ile birkaç senaryo üretilebilir ancak kullanıcılarınız üzerinde yine de tam bir hakimiyet sağlayamazsınız). Kurumsal bir çözüm için bir güvenlik duvarına ihtiyacınız olacak. Eğer bütçe ile ilgili sorun varsa açık kaynak kodlu ve ücretsiz yazılımsal güvenlik duvarlarını inceleyebilirsiniz (bknz: pfsense).

Gönderildi : 04/01/2012 23:38

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/01/2012 02:12

Paylaş: