Forum

password sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

password sorunu

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@rasim)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

windows 2003 X64 için administrator password sorunu yaşıyoruz. Girmiş olduğumuz hiçbir parolayı kabul etmiyor. konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyoruz tşk. ederim.

Gönderildi : 12/07/2008 12:17

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Parola olarak ne giriyorsunuz ? ve Sistemin Parola gerekliliği nedir? (uzunluk, copmlex karakter ..)

Gönderildi : 12/07/2008 12:43

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sistem gereksinimlerine uygunolarak min 8 karakter ascii +numeril + alfanumeric olarak hazırlanmış bir yapı  erd kullanarak açmayı denedim o da raid yapısını görmediği için pass resetlemedi.

Gönderildi : 12/07/2008 12:47

(@serhatakinci)
Famed Member

Sizin yaşadığınız sorun administrator hesabına password verememek mi?

Passwordü bildiğiniz halde sisteme login olamamak mı?

Gönderildi : 12/07/2008 12:51

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bildiğimiz pass kabul etmiyor, logon olamıyorum.

Gönderildi : 12/07/2008 12:57

(@serhatakinci)
Famed Member

1. passwordu doğru girdiğinizden emin olun.

2. password de türkçe karakterler varsa, logon ekranında, girişlerin TR klavye diziliminden yapıldığından emin olun. (Logon ekranının sol alt köşesinde TR ibaresi olmalı)

3. Password'ün değiştirildiğini düşünüyorsanız resetlemek için : Hiren boot CD veya ERD Commander kullanın. (EFS li dosyalarınız yoktur umarım..)

4. Directory restore mod ile Password reset aşamaları anlatılıyor http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/active-directory-backup-schedule-password-reset-restore-and-repair.aspx

Gönderildi : 12/07/2008 13:07

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

üstat denemediğim bişi kalmadı gibi

ama genede ulaşamıyorum, yanlız ERD diskler görmüyor kullanıdığımız PERC 6i adapteri tanımıyor,açılışı sırasında F6 yapıncada disket sürücü arıyor, acaba bu ERD içerisinde install dosyalarını nasıl ve nereye eklemeliyimki açılışta diskleri boot edeyim ?

ayrıca bir soru daha sitemi formatlamak zorunda kalırsam şuanda tanımlı olan userlar için hiç idlerini değiştirmeden nasıl işlem yapabilirim

teşekkür e

Gönderildi : 12/07/2008 19:48

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

üstat denemediğim bişi kalmadı gibi

ama genede ulaşamıyorum, yanlız ERD diskler görmüyor kullanıdığımız PERC 6i adapteri tanımıyor,açılışı sırasında F6 yapıncada disket sürücü arıyor, acaba bu ERD içerisinde install dosyalarını nasıl ve nereye eklemeliyimki açılışta diskleri boot edeyim ?

ayrıca bir soru daha sitemi formatlamak zorunda kalırsam şuanda tanımlı olan userlar için hiç idlerini değiştirmeden nasıl işlem yapabilirim

teşekkür e

derim

Gönderildi : 12/07/2008 19:48

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

O zaman başlamadan önce ;

• local makinanın administrator username ve password ihtiyacın olacak.
  • Domain Controller 'e fiziksel erişimin olmalı
  • CMD.exe,
  • SRVANY.exe
  •  resource kit'den   INSTSRV.exe

bunları sağladıktan sonra sunucuyu yeniden başlatıktan sonra bootlogo gelmeden önce F8 tuşuna basarak başlangıç menüsünden "Directory Services Recovery Mode" seçiniz.Sisteme girerken Local Administrator bilgilerini giriniz.Ayrıca bu modda Active Directory kapalı durumdadır.Sonra C: sürücüsü altında RecoverPWD  adında bir klasör oluşturunuz.Bu klasörün içine CMD.exe SRVANY.exe  INSTSRV.exe   kopyalayın.Sonra komut satırından ;

C:\RecoverPWD\INSTSRV.exe RecoverPWD "C:\RecoverPWD\SRVANY.exe"

komutunu giriniz.

Bu işlemle RecoverPWD adında bir servis oluşturulacaktır.Sonra regedit altından  ;

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\RecoverPWD  gelin.Burada  Parameters  adında iki tane altanahtar oluşturmalısınız.

Bunlar şöyle olmaldır.

• Application type: REG_SZ value: C:\RecoverPWD\CMD.exe name:
  •  AppParameters type: REG_SZ value: /k net user NewAdmin P@55Word /domain

Sonra regedit kapatınız.Servisler listesinden  "RecoverPWD bulun.Bunu Automatic yapın.Makinayı yeniden başlatınız.Sonra bir dahaki login bilgileri olarak regeditte girdiğin   username-->>  NewAdmin ve   password -->>  P@55Word.  bilgileri ile giriş yapın.

Artık  administrator şifrenizi resetleyip,New admin adındaki kullanıcıyı silip, RecoverPWD servisini kaldırabilirisiniz.

net stop RecoverPWD

sc delete RecoverPWD

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/   gerekli program.

Gönderildi : 12/07/2008 20:04

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Şimdi burada bazı çelişkiler var birincisi DC olan makinanın local i olmaz bu durumda local admin şifresi ile AD administrator şifresi aynı demek oluyor yani birisi yoksa ikinciside yok. Bir diğer durumda directory services restore modda açtığınız zaman sizden local administrator şifresini değil restore mode şifresini ister bunu 2003 ü kurarken ya boş geçersiniz yada bir şifre belirlersiniz boş geçerseniz doğal olarak directory services restore moda şifre girmeden girebilirsiniz .ERD in hdd leri görmemesi çok normal donanımsal raid leri göremiyor görebilmesi içinde sanırım bir çözüm yok aşağıda bir çözüm var ama denemedim daha önce başıma gelmediği için sadece bir çözüm olabilir diye belki yazıyorum alıntıdır kolay gelsin. (yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim).

if you want to break administrator password for Windows Server 2003 then boot from the disk which you have installed the OS, then it comes to the screen where you get an option to install Fresh copy or Repair, select the repair option and then it gives you a shell prompt (its the damn dos, am a linux guru so i called it a shell :P), then type there NTUSER and hit enter, it asks for the username type "Administrator" with out quotes and then prompts for your password, here set the new password for Administrator and reboot your PC to use the Administrator account with new password, I try everytime there is problem with Admin password and it works perfectly with the system configured with AD

Gönderildi : 12/07/2008 21:55

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

olmadı arkadaşlar

Elcomsoft System Recovery bir sofware üreticisi buldum onun ürünlerini deneyeceğim -pnordahl- 

Hirens boot ile yaptığım bir kaç recovery denemesinde Administrator pass *BLANK* şeklinde gözüküyor. Ayrıca  iwam ve iusr  birde guest kullanıcılarını görüyor.

bu dördünden administrator olanın passwordunu ise bu pass clear edilmiş diyor. 2003'ün güvenlik yönetimi nedeni ileboş passwordu değiştiremiyorum çünkü açılmıyor.

işin bu kısmını yeni yapabildim , bu noktada destek olarak neler diyebilirsiniz? bu arada bir arkadaş ile konuştum SAM'i sil  o kendisi yeniden oluşturacak dedi ama kendisi Cunda adasında güneşleniyormuş  o noktada pek  tatmin edici bir cevap olduğunu düşünmedim 😀

tşk destek için 

Gönderildi : 12/07/2008 22:17

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Yukarıda anlattıklarımda herhangi bir çelişki yoktur."Directory Services Recovery Mode."  ile Local Administrator bilgileri girilmelidir.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 12/07/2008 22:41

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

üstat sistemin X64 olduğuna dikkat etmişmiydin admin pass yeni buldum local sistem üzerinde

Gönderildi : 13/07/2008 01:56

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ARkadaşlar aklınızda bulunsun diye söylüyorum domain admin pass bulmak veya kırmak gibi herhangibir şansınız yok gibi duruyor yaklaşık 14 saattir aralıksız uğraşıyorum

Gönderildi : 13/07/2008 03:28

Paylaş: