Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 system partionını extend edemiyorum

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
833 Görüntüleme
(@EylemErk)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows server 2008 r2 system partionını c: extend edemiyorum.

Benim serverim wmware da bir  vm ,  yapımdaki  disk managerdaki görüntü sırası ile şöyle tek bir disk içinde, c (sistem),d(datalar) ve unlocated part(kullanmak ve eklemek istediğim alan).Ve ben c nin alanını extend etmek ve çoğaltmak istiyorum ama sağtuş deyince c'ye extend yapamıyorum ,tahminimce c'den sonra eğer allocated alan direkt olsa idi izin verir ve extend yapabilirdim ama bu durumda yapamıyorum.Nasıl bir çözüm önerirsiniz ,yada third party kulanabileceğim bir program var ise denenmiş ve sorunsuz zira bu serverde yapacağım işlem sonunda hem c hem d'de data kaybı olmamalı sadece c büyümeli.

Teşekürler 

Gönderildi : 26/12/2011 15:32

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Windows üzerinden işletim sistemi bulunan partitionı extend edemezsiniz. 3rd party bir programla yapmanız mümkün. ama yapmadan önce tüm sistemin yedeğini almanızda fayda var.

Partition Magic ile yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 26/12/2011 15:35

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DAha öncede belirtiğim gibi bu bahsettim makina sanalda ve ben hiren boot 'un içindeki partionional magic i kullanabilirmiyim acaba??

Gönderildi : 27/12/2011 14:28

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hirren Boot 14.1 İse Kullandığınız Versiyon Kullanabilirsiniz ...

Gönderildi : 27/12/2011 16:25

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekürler.

Çözümü "EASEUS Partition Master v9.1 Server Edition" bu programı kulanarak buldum müthiş bir program ...

Gönderildi : 30/12/2011 11:51

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Geri Dönüş ve Bilgi Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim. Sorunsuz Günler Dilerim...

Gönderildi : 30/12/2011 18:36

Paylaş: