Forum

parola ilkesi error...

Bildirimler
Hepsini Temizle

parola ilkesi error!!

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,252 Görüntüleme
(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar ben active diretory'de kullanıcı oluştururken şifre ataması yaptığımda şu uyarıyı alıyorum

parola,parola ilkesi isteklerini karşılamıyor en kısa parola uzunluğu,paroıla karmaşıklığını ve parola tarihçesi isteklerini denetleyin diyor bende parola ilkesine gelip karakteri 14 olsun diyorum uznluk yani default domain policy'de gene aynı uyarıyı alıyorum neden böyle yapar anlamadım iyi çalçışmalar yardımlarınız için şimdiden sağolun.... 

Gönderildi : 07/03/2008 15:45

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Selam

GPO -de deyisiklik yapdiktan sonra CMD modda Gpupdate /force et.Eger update olmazsa restart yapman gerekir.

Saygilarimla.

Gönderildi : 07/03/2008 16:05

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok sağolun fakat aynı sorunla karşı karşıyayım şöle şimdi ben normal ou içine user açmıyorum direk users bölümüne açıyorum galiba Default Domain Controllers Policy ile ilgili bir sorun var daha önce yapmıyorudu çünkü resetleme olayı varmı policyde yoksa ne yapmam lazım sistem alt üst olmuş durumda ve açılıcak kullanıcılar var

Gönderildi : 07/03/2008 16:17

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Direk User bolmune aciyorumu tam anlayamadim.

Domain alitndaki User bolmunu soluyorsan.Senin Domayin ustunde hangi policyi uygulana bakar.2 tane var(Domain Controllers Securty Policy,Domain  Securty Policy).Sen her iksindede bolye bir yapi kullan bak gor ishine yararmi.

Gönderildi : 07/03/2008 16:31

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok sağolun bende türkçe ama şu şekil yapılandırdım bakalım olucakmı link attım

eksik varmı düzeltirseniz sevinirim

birde 2 tane var dediğnizi varsayılan etki alanı güzenliği ve varsayılan etki alanı denetleyicisimi

Gönderildi : 07/03/2008 16:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yönetimsel Araçlardan (  Administrative Tools ) => Domain Security Policy

açalım

Security Settings > Account Policies > Password Policy    kısmına kadar gelelim

sağ tarafta bulunan "Minimum password length " kısmındaki değeri istediğiniz gibi kısaltın

yine aynı yerde bulunan "Passwords must meet complexity requirements " kısmını ise disable yapın

ardından DC üzerinde bir kez gpupdate komutunu çalıştırmanız yeterlidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2008 16:42

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam  çok sağolun ayrıyetten diğer arkadaşımada çok teşekür ediyorum onun söylediği uygulamada işe yaradı hepinize çok teşekkür ediyorum ben izinliyken diğer arkadaş değişiklik yapmış söylemedi birde hiç aklıma gelmedi oraya bakmak tekrar çok sağolun... kolay gelsin

Gönderildi : 07/03/2008 16:54

Paylaş: