Forum

RDP Sorunu başıma b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Sorunu başıma bela oldu...

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,349 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

beyler bence bu microsoft alt yapısı sorunu bugun ne yaptın biliyormusunuz merkezde ana dcme bir aditional dc daha kurdum nedeni ise ana dc yetersiz kalıyor dedim birtane yanına aditional kurdum kurmadan önce hani member yaparız makinayı yaa update yaparız vs o sırada izmirdc uzak masa üstü denedim olmadı birkac defa  denedim yemedi sonra dcpromo ile aditional kurdum restart ettim birdaha denedim sak diye izmir dcye bağlandı aditionaldan önce ve sonra ip hep aynıydı bunda başka birsey var beyler çözemedim ama nedir bilmiyorum

Gönderildi : 09/07/2008 13:58

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ISA nerede duruyor ? ISA nın internal tarafında kimler var, external tarafında kimler var? g.shdsl hattın ucundaki izmirdc, ISA server'ın netarafında, ayrı bir network olarak mı tanımlı ?

Bu bilgileri vermezseniz sizi yönlendiremeyiz.

serhat hocam isa monitoring yaptığımda bunu gördüm kendi makinamdan izmir dc ye 192,168,2,3 bağlanmaya çalıstıgımda 192,168,0,118 benim makina ip sinden deny veriyor bir bakarsanız verdigim linkte resmi var yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 09/07/2008 15:30

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

ISA Server üzerindeki kuralların görüntüsünü ve ya bilgisini, ayrıca topolojinizin şemasını veya bilgisini (IP yapılandırmaları ve sunucuların konumları) bizimle paylaşmadan size yardımcı olamayız.

Gönderildi : 10/07/2008 00:08

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat hocam olayı baya bi aştım söyle söyliyim clientlerden ulasamıyorum yaa mesela kendi pc dem ulasamıyorum yaa merkezdc konumunda olan cilentler mesela ip 192,168,0118

dns 192,168,0,3  mrkezdc yani

ama ben dns izmir dc nin ip sini yani

192,168,0,18

dns 192,168,2,3 girdigimde uzak masa üstü yapabildigimi gördüm

yani buraya kadar geldim isa dan deyil network alt yapısından deyil microsoftun kıllığından anladıığm kadarıyla ama ne alaka simdi bunu cözmüs diyilm

Gönderildi : 10/07/2008 15:20

Sayfa 2 / 2
Paylaş: