Forum

RDP Sorunu başıma b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Sorunu başıma bela oldu...

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,304 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

ya arkadaslar önemli bir sorunla karsılastım izmir ankara ve merkez istanbul olmak üzere 1 root dc diger 2 dc aditional dc izmir dc ye ben remote desktop baglantı kuramıyorum remote desktup bağlantısı acık isin garip tarafı dc lerin kendisinden bağlanıyorum mesela merkezdc ye bağlanıp merkezden izmirdc ye bağlanıyorum veya ankaradcye bağlanıp ankaradc üzerinden izmirdc ye bağlanamıyorum izmirdc ordamında isasrv var isasrvnin üzerindende izmirdcye bağlanıyorum uzakmasaüstü bağlantısı kurulamıyor hatası veriyor nedir bu acaba aditionlalları bu cuma günü kurdum ve site lara ayırdım site link olusturdum subnetlerin iverdim dnsler tamam ne olabilir izmir dc neden rdp yapılmıyor clientlerden clientlerden heryere bağlanıyorum ama izmir dcye bağlanamıyorumki izmir dc ye excsrv den ankaradc den genelmerkezdcden bağlanıyorum nerde hata var bana yardımcı olun sıkısıp kaldım

Gönderildi : 07/07/2008 23:20

v3.
(@v3.)
Gönderiler: 4
Active Member

izmir dc de bulunan isassrv da gereken ayarları yaptın mı ...İnternal ve external olarak izin vermen gerekiyor...
biliyosun isasrv kurulduğu anda hepsi deny olarak gelir...

Gönderildi : 07/07/2008 23:48

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi saten ayarlıydı daha önce kuruluydu bu calısıyordu izmirdekine format atıp tekrar kurdum member yaptım aditional kurdum gönderdim izmire dc ler ulasıyor ama clientler ulasamıyor

Gönderildi : 08/07/2008 00:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

isa da oturmu düzgün kapatmadıysan isa server sana kızabilir ve sisteme birdaha logon olmanı istemeyebilir

şaka diil gerçek

destek verdiğim firmalardan birinde benzer sorunla sıkça karşılaşıyorum ordaki makinayı bi şekilde restart ettir ve logon olmayı dene biliyorum ne alaka diyeceksin ama çalışıyor (en azından bendeki server çalışıyor)

Gönderildi : 08/07/2008 00:54

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

denedim abi olmadı restart ettim ama olmadı ne alaka yaa anlamadım rdp icin özel polisy yazdım en üste taşıdım olmadı beyler başka birsey var bunlar site lara ayrılmıs durumda haberiniz olsun

Gönderildi : 08/07/2008 01:17

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi sıkıstım yardım edin bana lütfen

Gönderildi : 08/07/2008 01:20

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

özel mesajlarınıza bakınız.

Gönderildi : 08/07/2008 01:36

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Sevgili cemengin,

Açtığımız konuların başlıklarına lütfen özen gösterelim ve mutlaka noktalama işareti kullanalım (soru paragrafında)

Sizden forum kuralları ve soru nasıl sorulmalıdır konularını incelemenizi isteyeceğim.

Gönderildi : 08/07/2008 13:04

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

tesekkür ederim uyardığnız icin serhat hocam benim sorunuma nediyorsunuz aditional servere uzakmasaüstü yapamıyorum nedendir

Gönderildi : 08/07/2008 14:15

(@serhatakinci)
Famed Member

1. Lokasyonlar arasındaki bağlantı şekli nedir?

2. Kullanıcılar ve sunucular internete ve diğer lokasyonlara nasıl erişiyor?

3. Gateway üzerinde veya herhangi bir noktada güvenlik duvarı var mı?

Gönderildi : 08/07/2008 14:43

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Terminal Serveri Administrative mi  yoksa Application modda kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 08/07/2008 14:59

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Terminal Serveri Administrative mi  yoksa Application modda kullanıyorsunuz ?

biraz acık olarak yazabilirmisiniz tam anlamadım dediginizi  

Gönderildi : 08/07/2008 16:20

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat hocam size yanıtlıyorum

lokasyonlar fremarelay ile gsdsl ile baglı

network problemi deyil kafadan söyliyim microsoft problemi o dediklerinizi hepsini ben es gectim testlerini yaptım cumaya kadar calısıyordu bozuk halde bile ben izmir dc aldım global katalog patlak diye kaldırdım üzerindeki aditionaldc yi sonra makina agır calısıyor diye birde format çaktım kurulum yaptım aditional kurdum replicasyonu sagladım gönderdim 

Gönderildi : 08/07/2008 16:22

(@serhatakinci)
Famed Member

Peki istanbuldaki client tan izmirdeki dc ye ping atabiliyormusunuz ?

Eğer atamıyorsanız, komut satırında tracert izmirdc_IP şeklinde izleyin bakalım nerede takılıyor.

Gönderildi : 08/07/2008 17:51

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi herseyi yaptım ping atıyorum attığım halde tracert yaptım catır çatır gidiyor şöyle söyliyim run satırına gelip \\izmirdc yaptığımda veya ip girdigimde  ag yolu bulunamadı diyor ping liyorum ama pingliyor veya dcye baglanıp dc üzerinden uzak masaüstü ve run satırında ip girip görüyorum paylasımdaki klasorlerini

mstsc den ip yazıyorum baglanmıyor isim yazıyorum baglanmıyor  

Gönderildi : 08/07/2008 18:54

(@serhatakinci)
Famed Member

okuduklarımdan şunu çıkartıyorum.

dc üzerinden izmirdc ye RDP yapabildiğine göre, bağlantıda ve izmirdc RDP ayarlarında sorun yok..

Sorun DC arkasındaki makinelerin izmirdc ye erişememsi ama RDP için erişememesi... Bu durumda bu makineler biyere takılıyor, gateway'e (g.shdsl  router sanırım) takılıyor olabilir mi? ISA Server var mı yapınız da? varsa konumu nasıl ?

Gönderildi : 08/07/2008 19:50

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

isa 2006 var bende süpheleniyorum bir ara ne olduysa kendi makinamdan bağlandım sonra biraz zaman sonra tekrar ben clintten bağlantım kesildi bir ara sevindim çözdüm diye sonra isa ya monitoring yaptım clientten bağlantıyı denedim sak diye baglanmadı ulan ne oldu dedim simdi bağlanıyordu dedim gitti nasıl bir policy yazsam yada monitoringten nasıl filitrelesemde görsem polisyy yazıyorum diyorumki

rdp portunu seçim internaldan gelentalepleri su makinaya yönlendir diyorum uyguluyorum ama yemiyor abi anlamadım bu durumu

Gönderildi : 09/07/2008 01:38

(@serhatakinci)
Famed Member

ISA nerede duruyor ? ISA nın internal tarafında kimler var, external tarafında kimler var? g.shdsl hattın ucundaki izmirdc, ISA server'ın netarafında, ayrı bir network olarak mı tanımlı ?

Bu bilgileri vermezseniz sizi yönlendiremeyiz.

Gönderildi : 09/07/2008 01:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Bence yapınızın bir topolojosını çizip gonderınız hangı sunucu nerede aradakı baglantılar  vs formatladıgınız  sunucuda isa  vardı ıse  isa uzerınde static route lar vb olabılır  ayrıca isa uzerındekı rule larında screenshoot  unu  gonderırsenız bence saha saglıklı olacaktır

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2008 06:38

Sayfa 1 / 2
Paylaş: