2008 r2 default pri...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 default printer sorunu  

  RSS
 Anonim

Arkadaşlar uzun bir süredir printer sorunu yaşıyordum. Printer sorunlarını el birliği ile giderdik. Şimdiki sorunum ise a kullanıcısı remote desktop ile baglanınca server otomatik olarak yazıcılarını görüyor ama. Gidip başka bir printeri default printer seçiyor rast gele bir printeri seçiyor. Logof yapıp çıkıyor tekrar gidiyor bakıyor bu defa başka bir yazıcıyı default printer seçmiş. Manuel olarak her defasında gidip kendi yazıcısını default printer olarak seçmek zorunda kalıyor. Sorun nedir ?

Alıntı
Gönderildi : 10/12/2011 22:40
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

[quote user="devdropsss"]Arkadaşlar uzun bir süredir printer sorunu yaşıyordum. Printer sorunlarını el birliği ile giderdik. Şimdiki sorunum ise a kullanıcısı remote desktop ile baglanınca server otomatik olarak yazıcılarını görüyor ama. Gidip başka bir printeri default printer seçiyor rast gele bir printeri seçiyor. Logof yapıp çıkıyor tekrar gidiyor bakıyor bu defa başka bir yazıcıyı default printer seçmiş. Manuel olarak her defasında gidip kendi yazıcısını default printer olarak seçmek zorunda kalıyor. Sorun nedir ?
[/quote]

İşte Bunu Bilmiyorum hoca Ama Ayarlar İle Alakalı Olmalı Şöyleki benim Kullanıcılarımın Hepsi VPN İle Haberleşiyor Ve Bunların Hepsinin Yazıcıları Tanımlı Ve Hepsinin Terminal SRV'da oturum Açma İsimleri Ayrı Ayrı . Mesela X1 Kullanıcısı Kendi Pc Üzerinden Oturum Açtığı An Pc'sindeki Yazıcı Görünüyor Sadece Listede :))) Sende Sanırım Bir Yapılandırma Hatası Var Mesaj Atarsan Bağlanıp Bakarız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2011 23:57
 Anonim

x64 driverları yüklü. Remoteden bağlanınca yazıcısı var ama default printer olarak başka bir printer seçiyor bazen hiç seçmiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2011 22:30
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

[quote user="devdropsss"]x64 driverları yüklü. Remoteden bağlanınca yazıcısı var ama default printer olarak başka bir printer seçiyor bazen hiç seçmiyor.
[/quote]

Bir Hata Vardır Yapılandırmada Muhakkak Çünkü Bağlansada Bağlanmasada Eğer Sen Onu Ağ Yazıcısı Olarak Eklemişsen Ve Onu Default Yapmışsan Ki Benim Terminal Server Kullanıcılarım Kimi Yerde 100 Client Üzerinde Sorunsuz Çalışmalı Zaten O Oturumun Default Yazıcısı Senin Yüklediğindir.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2011 17:58
 Anonim

Sorun şu default yazıcı olarak seçiyoruz. Sonra logos yapıyor tekrar girdiğinde başka bir yazıcıyı default yazıcı olarak görüyor. Kendi yazıcısı görünmesine ragmen onu default seçmemiş oluyor server.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2011 14:39
Paylaş: