Win 2003 Ser. Logic...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 Ser. Logical Disk Manager Administrative Service start olmuyor.  

Cihan GÜNGÖR
(@CihanGUNGOR)
Üye

Merhaba Arkadaşlar

Windows Server 2003 Ent. SQL 2005 Cluster sunucuma  ( Disklerim 7+7 TB iki Lun )    diskleri eklemek için ilk olarak bu diskleri işletim sistemimin görmesini sağladım. Bunu  Disk management konsolunu kullanılarak 2 Tb'ın üzerindeki  büyük disklerin desteklenmesi
için ilgili güncellemeyi yükledim. WindowsServer2003-KB919117-x86-ENU.exe

Daha sonra

Start àRun àcmd ekranından diskpart komutunu çalıştırdım. Sırasıyla List disk, select disk ve convert gpt komutlarıyla disklerimi görebilmek adına gerekli işlemleri yaptım.

Disk Management ekranını  disklerimi görmek için çalıştırmayı denediğimde  malesef " Unable to connect to Logical Disk Manager Service" uyarısını alıyorum ve disklerimi göremiyorum. Bu sorun üzerine net'te 2 gündür yaptığım araştırmalar ve denemeler sonucunda bir sonuca ulaşamadım.  Services.msc ekranından Logical Disk Manager Administrative Service servisini stop olarak görülüyor. Aslında bu servisin start halinde olması gerekiyor. Ben bu servisi start ettiğimde  Error 1067 The process terminated  unezpectedly  hatasını alıyorum.

dikkat edilmesi gereken bir nokta da şu, Node 1 ve Node 2 SQl cluster sunucularımın her ikisinde de aynı sıkıntı görülüyor. Acaba bu sorun SQL kaynaklı bir sıkıntı mı ?

 

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 

 

 

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 08/12/2011 13:56
Cihan GÜNGÖR
(@CihanGUNGOR)
Üye

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

 Acaba sorumu yetersiz mi buldunuz. ?  Lütfen öyle ise bilgi veriniz.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/12/2011 17:19
Paylaş: