Forum

Windows 8 geçi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 geçiş hakk

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@niyaziaygun)
Gönderiler: 204
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Windows 8 ile ilgili birkaç sorum olacak. Windows 7 den 8'e geçiş işlemleri nasıl oluyor ya da olacak? Compatibility mode yazıyor blogund fakat açıklık getiremedim

Teşekkürler 

Gönderildi : 08/12/2011 13:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hangi yönden geçişi kasdediyorsunuz? Varolan sistemin üzerine upgrade kurulum adımı mı?Lisanslama konusumu? 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/12/2011 14:17

(@www-rizasahan-com)
_

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/12/2011 14:20

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

merhaba. windows 7 den win 8 e geçiş. win8 blog da upgrade advisor tarzı şeyler yazıyor. yada ne bileyim internet üzerinden yüklemek istediğinizde kendisi otaomatik yapıyor. fakat windows 7 kurulu makineye windows 8 yüklemek istersem compability uygun olup olmadığını nasıl sağlarım??

teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2011 14:29

(@www-rizasahan-com)
_

Bunlar için sanırım biraz erken ürün daha beta aşamasında bile değil.Microsoft geleneğe bağlı kalır ise eğer alt sürümden üst sürüme muhtemelen format atmadan geçiş sağlama imkanı verecektir.
Saygılarımla.

Gönderildi : 08/12/2011 14:34

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Bu arada şu bilgiui de paylaşmak isterim. İnternet üzerinden windows 8 i indirme durumu da söz konusu artık. tabi indirmeden önce compability uyumlu olup olmadığına baktıktan sonra(windows 7 deki advisor ları upgrade advisorları kapsayan) indirme şansınz luyor. Buna ek olarak advanced mode a gelincede size 2 seçenek sunuyor dvd formatında indirme ve USB olarak. fakat dedğim geçiş işlemi yok sadece internet üzerinden olanı yazmış.. tabi bu arada sizin istediğiniz dosyaları upgrade sürecinde tutuyor.

tekrar teşkkürler.

Gönderildi : 08/12/2011 15:25

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bir konuya da açıklık getirmek gerekirse easy transfer de olduğu gibi istenilen user bilgilerini de win 8 e taşıyor. Son olarak da katılımsız kurulum  yapma şansımız da var tabi ki . bunun için de waik win8 tarafında ki yeni adıyla ADK .

Gönderildi : 08/12/2011 15:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu arada şu bilgiui de paylaşmak isterim. İnternet üzerinden windows 8 i indirme durumu da söz konusu artık.

Selamlar Niyazi Bey, 

Belirttiğiniz indirme Developer Preview yani geliştiriciler için önizleme olarak adlandırılıyor. Rıza Beyin de ifade ettiği gibi henüz bu kadar erken safhada tam değerlendirme yapmak pek doğru değil.

Gönderildi : 08/12/2011 16:02

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Şuan zaten yükseltme yöntemiyle geçiş söz konusu değil. Fakat ürünün nihai olarak piyasaya çıkması ile birlikte hangi sürümden hangi sürümlere nasıl bir yükseltme işlemi gerçekleştirilebileceği Microsoft tarafında açıklanacaktır.

Gönderildi : 08/12/2011 16:25

Paylaş: