Forum

UzakMasaüst...

Bildirimler
Hepsini Temizle

UzakMasaüstü Yazdırma Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Server 2008 r2 kullanıyorum. Uzaktan bağlanan 10 kullanıcının 9 tanesi sorunsuz Remote Desktop easy print özelliğini kullanıyor. 1 tanesinden çıktı alamıyoruz. Yazıcıları görüyor easy print olarak ancak çıktı almıyor. c:\windows\system32\spool klaörüne yazma yetkisi hepsinde var. sizce neden olabilir. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/12/2011 14:59

(@mesutguven)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba Osman Bey,

Öncelikli olarak gereksinimleri kontrol ediniz:

Windows XP SP3 veya Windows Vista SP1
NET Framework 3.5
RDP 6.0 ve üstü (XP SP3 ile birlikte gelmektedir.)

Eğer çözüm bulamazsanız bu makaleyi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 07/12/2011 17:23

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 ultimate sp1 var. Yazıcıda Hp laserjet m1120mfp. O makaleyi daha önceden biliyorum. Bir çok müşterimizde bu yöntemle kullanıyor. Ancak bazı kıl durumlar ortaya çıkıyor. Belki yazıcı modelinden bir şey çıkabilir diye yazıyorum. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/12/2011 17:37

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba Server 2008 r2 kullanıyorum. Uzaktan bağlanan 10 kullanıcının 9 tanesi sorunsuz Remote Desktop easy print özelliğini kullanıyor. 1 tanesinden çıktı alamıyoruz. Yazıcıları görüyor easy print olarak ancak çıktı almıyor. c:\windows\system32\spool klaörüne yazma yetkisi hepsinde var. sizce neden olabilir. Teşekkür ederim.

Yazdıramayan Pc deki Services.msc'den Net Framework Port Sharing Servisini Otomatik Konuma Alıp Start Edermisiniz. 

Gönderildi : 07/12/2011 18:36

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Net Framework Port Sharing Servisini  bulamıyorum windows 7 de farklı bir ismde çıkıyor olabilirmi.

Gönderildi : 07/12/2011 19:18

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Net Framework Port Sharing Servisini  bulamıyorum windows 7 de farklı bir ismde çıkıyor olabilirmi.

Windows 7 Ye Net Framework 3.5.1 Yükleyip O Şekilde Denermisiniz Sanırım Sisteminizde Güncellemeler Yüklü Değil Dolayısıyla O Servisi Görememeniz Normaldir. 

Gönderildi : 07/12/2011 19:31

Paylaş: