Anasayfa » Forum

2008 Server Disk ya...

2008 Server Disk yapılandırması hk.  

RSS
Emre EREN
(@EmreEREN)
Üye

Merhabalar,

2008 Server Enterprise işletim sisteminde tek disk üzerinde 3 partion bulunmaktadır. C, D, E, Sistemin yapısından Deployment Service için kullanmaktayım. Şöyle bir sorunum var. WDS imagelarım D partionında bulunmakta.. Ancak D partion kapasite problemi olmaya başladı. Benim İsteğim D: 'deki datalara bir şey olmadan D ve E partionlarını birleştirmek istiyorum. Bu konuda güvenli ve sisteme zarar vermicek şekilde en uygun nasıl yapabilirim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Çalışmalar. 

Alıntı
Gönderildi : 07/12/2011 16:34
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Emre EREN"]

Merhabalar,

2008 Server Enterprise işletim sisteminde tek disk üzerinde 3 partion bulunmaktadır. C, D, E, Sistemin yapısından Deployment Service için kullanmaktayım. Şöyle bir sorunum var. WDS imagelarım D partionında bulunmakta.. Ancak D partion kapasite problemi olmaya başladı. Benim İsteğim D: 'deki datalara bir şey olmadan D ve E partionlarını birleştirmek istiyorum. Bu konuda güvenli ve sisteme zarar vermicek şekilde en uygun nasıl yapabilirim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Çalışmalar. 

[/quote]

Partition Magic uygulamasını önerebilirim fakat dikkatli olmakta yarar var. Çünkü program bazen çatlayabiliyor. Yedek alıp, denemenizde yarar var. Benimki sadece naçizane bir öneridir. Sorumluluk kabul etmiyorum. :))

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2011 16:52
Emre EREN
(@EmreEREN)
Üye

tşkler ancak 2008 server'da çalışan bir versiyonu bulmak zor. yani çalışmıyo.. değişik öneriler varsa daha iyi olacak sanırım

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2011 11:52
Emre EREN
(@EmreEREN)
Üye

Arkadaşlar merhaba, 

Yukarıda bahsettiğim sorunu Acronis® Disk Director® 11 Advanced Workstation uygulamasıya çok başarılı bir şekilde hallettim. Disk yapılandırmasıyla ilgili arkadaşlara şiddetle öneriyorum.. 

Tşkler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2011 18:56
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Emre EREN"]

Arkadaşlar merhaba, 

Yukarıda bahsettiğim sorunu Acronis® Disk Director® 11 Advanced Workstation uygulamasıya çok başarılı bir şekilde hallettim. Disk yapılandırmasıyla ilgili arkadaşlara şiddetle öneriyorum.. 

Tşkler. 

[/quote]

Emre Bey merhabalar,

Acronis firmasının ürününü atladık haklısınız. Geri bildiriminiz için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2011 12:15
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Emre EREN"]

Arkadaşlar merhaba, 

Tşkler. 

[/quote]

Emre Bey merhabalar,

Acronis firmasının ürününü atladık haklısınız. Geri bildiriminiz için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2011 12:16
Yahya Dursun
(@yahyadursun)
Üye

Merhaba Eren Bey; aşşağıda belirmiş olduğum linki bir inceleyin faydası olur diye düşünüyorum. iyi çalışmalar.

http://support.microsoft.com/kb/304736/tr

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2011 16:56
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol