Forum

Server 2008 üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 üzerinde exchange 2007 hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
557 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Kabinetin düzenlenmesi ve kabloların toparlanması için sistemimi uzaktan kapattım.Uzun bir süre sonra kabloları toplarmak için sunucuların power kabloları teker teker söktüm.Gerekli düzenlemelerden sonra tüm sunucularımı açtım ancak exchange 2007 rolü yüklü olan sunucuma uzaktan erişemediğimi fark ettim.Sunucuya lokal oturum açtığında LAN kablosunun takılı olarak göstermediğini gördüm.Diğer sunucularımdan ping atabiliyorum.Hatta sistemde farklı bir cihaz exchange IP sini almış olabilir diye süresiz ping atarken kabloyu söktüğümde pingin cevap vermediğini gördüm.Event viewer da exchange rollerinin başlamadığına dair loglar gördüm.Servislere giremiyorum explorer donuyor.Şimdi sorum şu;

Şu andaki exchange database imi manuel olarak alsam yeni kurulumdan sonra bu database i geri dönebilir miyim?Backuplarda sadece system state datası var bu işimi görür mü yoksa sistem açılıyorken database i alıp yeni kurulum yaptıktan sonra database e geri mi dönsem? Yardımınız için teşekkürler.Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/12/2011 03:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33223
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle sorunu çözmeye çalışmanız çok daha doğru olur, makine taşınması için ise aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz

http://www.msexchange.org/tutorials/moving-exchange-server-2007-database-mailbox-servers.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/12/2011 00:47

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam ;

Uzun uğraşlardan sonra sorunu çözdüm.Yaklaşık 1 ay önce event viewerda gördüğüm bir hata kodunu düzeltmek için technette bulduğum bir makaleden yola çıkarak regeditte bir kayıt değiştirdim.Makaleye göre regeditte ilgili klasörün altına yeni bir anahtar açtım ve buraya domain adımı yazdım.Aslında site name yani Default-First-Site yazılması gerekiyormuş.Makaleyi dikkatli okumadığım için site name yazacağıma domain name yazmışım 🙂 makaleyi tekrar okuduğumda fark ettim ve düzelttim sorun giderildi :)) Yardımınız için teşekkürler..

Gönderildi : 05/12/2011 17:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33223
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun, geri dönüş için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2011 11:49

Paylaş: