Forum

Exper server yardım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exper server yardımmmm

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@BurakAydin)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar elimde experin bi serveri var . server 2003 kurmak istiyorum fakat hdd yi görmüyor sanırsam raid le ilgili bir sıkıntı var anakartı Inter s500VSA yardımcı olabilecek varmı ?

Gönderildi : 03/12/2011 22:14

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Nlite ile 2003 cd ye raid sürücülerini entegre et bide öyle dene

Gönderildi : 03/12/2011 22:26

(@BurakAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

orjinal kurucam cd den 2 disk var raid driverini indirdim kurulum sırasında yüklüyorum ama gene görmüyo disk li . artı raid 0 yapmak isyiyorum ..

Gönderildi : 03/12/2011 22:57

cihat bahtiyar
(@cihatbahtiyar)
Gönderiler: 23
Eminent Member

bios un içine gir ordan sata achı yı disable et yada farklı bi secenek varsa onu seç nlite programınıda ardasın dedği gibi kullana bilirsin ancak o server ın achı driverlerini yanı sata driiverlarını cd ye entegre etmek zorundasın yoksa hdd yi görmez

Gönderildi : 03/12/2011 23:00

(@BurakAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

raidi konfigure ediyorum kurulum esnasından intelin sitesinden indirdiğim raid driverinide yüklüyorum ama gene diski görümüyor bu işlemi baya bi denedim farklı driverlarla . entegre cd de denedim ama gene görmüyor biosda hatamı yaptım diye biosuda default a çektim ama gene olmadı raid menüsünden raid ayarlarını yapmak istiyorum ama menüyede girmiyor hdd yo hatası veriyor. artık bios ve raid güncellemesi yapıcam düzelmezse gene sizden yardım isticem bu konu için yarın size dönüş yaparım. elimde birde IBM server var onda ise raid kartı var raid ayarlarını yaptım sitenizdeki gibi ama oda sıkıntı çıkardı modeli system x3400 onda ise raid 5 yapmak istiyorum onun içinde yardım bekliyorum sizden . teşekkürler

Gönderildi : 03/12/2011 23:42

(@BurakAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

evet seçili bios daki ayarlar tam onlarda sıkıntı yok. biraz araştırdım bu siteyede baktım raid menüsünden raid ayrlarını yapmam gerekiyo intelin sitesinde raid menüsüne CTRL+H  la girildiğini söylüyo fakat giremiyorum CTRL+A ve CTRL+S kombinasyonlarınıda denedim malesef oda olmadı...

Gönderildi : 04/12/2011 00:39

(@BurakAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

malesef gelmiyo işin garip taradıda orda şimdi bios falan güncellicem ama sonuçda müşteri pc si başına bi iş gelirse sıkıntı olur 🙁

Gönderildi : 04/12/2011 16:51

Paylaş: