Forum

2008 r2 Printer Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 Printer Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

2008 r2 server eng. kullanmaktayız. Remote Desktop ile farklı firmalardan kullanıcılar bağlanmakta.

Her kullanıcının bir yazıcısı bulunmakta, bağlandıkları zaman yazıcıyı görüyor. Ama her defasında farklı bir port numarası verdiği için kullanıcıların tüö yazıcıları usb den bağlı. Yazıcılardan çıktı alamıyorlar, almak için manuel olarak printer porttan PRN2 veya PRN artık kaçsa seçtikten sonra çıktı veriyor. Hergün bu işlemi yapmak zorund akalıyoruz. Ayarlıyorum logof yapıp bir sonraki gün girdiğinde yine port ayarı bozuluyor. Tekrar manuel olarak portunu seçip yazdırabiliyorum. Ve portların içinde TS port diye portlar çıkmış belkide 100lerce var. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

İkinci sorun ise : kullanıcılar 1 kez bağlanıyor. İşin garibi tekrar aynı kullanıcı adı ve şifre ile istediğiniz kadar oturum açabiliyorsunuz. 2003 digerini atıyordu. Nasıl çözebilirim.

Tşkler.

Gönderildi : 19/11/2011 23:31

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

2. soru için cevaplamaya çalışayım

RD Session Host server içerisinde Restrict each user to a single session ayarlayabilirsiniz.

Gönderildi : 20/11/2011 00:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam dediğiniz bölümden sorunu düzelttim teşekkür ederim. Yazıcı sorunum kaldı.

Gönderildi : 20/11/2011 01:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yazıcı sorunum devam etmektedir. Yardımcı olursanız sevinirim. Tşkler.

Gönderildi : 22/11/2011 17:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

TS easy printer tarafını incelediniz mi?  http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=Easy+Printer&s=70

Gönderildi : 27/11/2011 18:57

Paylaş: