Forum

İnternet üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet üzerinden imaj

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@GokceKARGI)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Merkezimizden bölgede bulanan magazalarımıza gitmeden uzaktan format veya işletim sistemini sıfırlama gibi olanağımız varmı acaba, şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

Gönderildi : 27/10/2011 17:04

(@metinkanat)
Gönderiler: 10
Active Member

bildiğim kadarıyla sistemi ilk kurduğunda gerekli bileşenleri yükleyip yansısını alırsın ilerleyen zamanda sistem çökmeden uzak masa üstü yapıp yansıyı çalıştırırsın o gerisini halleder diye düşünüyorum makine kapanıp tekrar açılması gerektiğinde senin bağlantın kopacaktır ama o sistemi ilk günki haline çewirmeye dewam eder diye düşünüyorum.. yine de araştırmakta fayda war 

Gönderildi : 27/10/2011 17:33

(@GokceKARGI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu işlem ile ilgili onericeğiniz bir yazılım varmı acaba 

Gönderildi : 27/10/2011 18:02

(@metinkanat)
Gönderiler: 10
Active Member

yansıyı almak için ghost gibi bi program wardı uzak masa üstü team weaver ile sağlayabilirsin yanlız ghost ile yansı almadan bu başka bi programda olabilir yansıyı almak için sistemi kurup driver program gibi bütün bileşenleri kurduktan sonra almalısın tekrar yüklemek için ise çalıştırman yeterli diye biliyorum

Gönderildi : 27/10/2011 18:12

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

internet kafelerde kullanılan bir program var,bildiğim kadarıyla makına ister her acılışta isterse belli aralıklarla kapanıp açılma esnasında ilk kuruluma geri dönüyor,,,

Gönderildi : 28/10/2011 00:26

(@GokceKARGI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Deepfreeze v.b değil, kullanılan pc ler win xp orneğin ben kadıköydeyim bayim ankarada işletim sistemine uzaktan baglanıp işletim sistemi çalışırken belirlediğim noktaya dönmek istiyorum Vmware snapshot gibi ornek olarak buna benzer birşeyler

Gönderildi : 28/10/2011 00:32

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Kaç farklı makinanız var bilmiyorum fakat driverlarını gömerek winpe imajı alarak bunu dvd ye yazdırıp dvd den de otomatik kurulum yaptırtailirsiniz fakat biraz uğraşmanız gerek. diğer türlü eğer şubede server varsa wds (windows deployment server) servisini kurarak network üzerinden kurulum yapabilirsiniz

Gönderildi : 28/10/2011 03:33

(@GokceKARGI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kaç farklı makinanız var bilmiyorum fakat driverlarını gömerek winpe imajı alarak bunu dvd ye yazdırıp dvd den de otomatik kurulum yaptırtailirsiniz fakat biraz uğraşmanız gerek. diğer türlü eğer şubede server varsa wds (windows deployment server) servisini kurarak network üzerinden kurulum yapabilirsiniz

Pcler'de externel cihazlar kullanmıyorum malasef işletim sistem içerisinden veya usb tak kur seklinde çalışıcak bir yapıya ihtiyacımız var

Gönderildi : 28/10/2011 16:07

Paylaş: