Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sürücü imzalamasını devre dışı bırak seçeneği ile açmak

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,367 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

konuyu burada açmamın nedeni sistemimde dc 2008 r2 var. farklı yerlerdeki yerle vpn kurulu olmamız

1) Bir kullanıcımızın kullandığı programdan ötürü win 7 64 bit makinayı açarken F8 ile kesip  sürücü imzalamasını devre dışı bırak seçeneği 

ile açacağım. bu şekilde açmam ile normal şekilde açmam arasında fark varmı. bu şekilde açsam kullanıcı diğer programlardan olumsuz etkilenirmi.

2) olumsuz etkilenmezse F8 ile kesmeden direk sü rücü imzalamasını devre dışı bırak seçeneği ile açılmasını nasıl sağlarız

Gönderildi : 27/10/2011 18:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Soru çok karışık olmuş.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2011 23:03

(@ercankeskin)
Gönderiler: 137
Estimable Member

windows'un sürücü imza zorlamasını kalıcı olarak devre dışı bırakmak istiyorsun anladığım. Çok araştırdım ama bulamamıştım..

Gönderildi : 28/10/2011 14:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

1) Bu şekilde açarak güvenliğin azalması dışında sorun yaşamanız beklenmez ama bu vazgeçmeniz için yeterli bir sebeptir zaten.
2) Evet mümkün. Bunu yapmanın 2 yolu vardır. 1. yol komut istemini açıp bcdedit.exe /set nointegritychecks ON komutunu girmek; 2. ve asıl önerilen yol ise gpo ile Administrative Templates -
System - Driver Installation - Code signing for drivers
yolunu izleyerek buradan gerekli ayarı yapmaktır.

Gönderildi : 28/10/2011 20:42

Paylaş: