Forum

Domain and Trust

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain and Trust

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ugurtanikgudekli)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

tamamen farklı subnetlerde bulunan iki domain arasında external trust yapmak istiyorum. fakat öncelikle bu iki domaini ne şekilde iletişime geçireceğimi merak ettim? her iki sistemde router ve firewallar bulunmaktadır. her iki domainin bulunduğu networkler için hangi yönlendirmeleri yapmam gerekmektedir? 135, 137,138, 139, 1024 (rpc), 53 ve 42 portlarının açık olması gerektiği yazıyor. firewall üzerinden bu portları açarak bunlar üzerinden gelen ve giden bağlantıları her iki lokasyonladaki dc lere iletmeliyiz?

açıkçası ne yapmam gerektiğini kavrayabilmiş değilim. yardımcı olabilir misiniz.

teşekkürler.. 

Gönderildi : 26/10/2011 20:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu 2 lokasyon icin firewall cihazlarında vpn yapmak daha kolay bir cozum bence

Gönderildi : 26/10/2011 20:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

merhabalar;

tamamen farklı subnetlerde bulunan iki domain arasında external trust yapmak istiyorum. fakat öncelikle bu iki domaini ne şekilde iletişime geçireceğimi merak ettim? her iki sistemde router ve firewallar bulunmaktadır. her iki domainin bulunduğu networkler için hangi yönlendirmeleri yapmam gerekmektedir? 135, 137,138, 139, 1024 (rpc), 53 ve 42 portlarının açık olması gerektiği yazıyor. firewall üzerinden bu portları açarak bunlar üzerinden gelen ve giden bağlantıları her iki lokasyonladaki dc lere iletmeliyiz?

açıkçası ne yapmam gerektiğini kavrayabilmiş değilim. yardımcı olabilir misiniz.

teşekkürler.. 

Merhaba,

Öcelikle bu 2 netwrokü konuşturmalısınız.RRAS servis ile router config yapabilirsiniz, ya da router zaten var diyorsanız onu kullanın. Aynı lokasyonda ise router üzerinden routing işlemi yapın. Eğer farklı lokasyon üzerinde ise araya bir vpn kurup haberleştirebilirsiniz. Daha sonra ise dnslerde karşılıklı forwarding girdikten sonra trust tipinizi seçip (tek -çift) kurabilirsiniz.

Video için, http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-windows-server-2003-ortam-nda-forest-trust-kavram.aspx  incelyin.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 28/10/2011 02:40

Paylaş: