Forum

Ortak paylaşım, exp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ortak paylaşım, expiration date.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@ercankeskin)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server'ım üzerine bi tane ortak paylaşım klasörü açtım. Bu klasöre kaydedilen dosyaların atıyorum kopyalandıktan 7 gün sonra silinmesini istiyorum. Bu konuyu daha önce tecrübe etmiş veya bilgisi olan arkadaşımız varmı?

Gönderildi : 22/09/2011 18:53

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Dosya kopyalandıktan sonra değil de atıyorum her 7 günde bir script ile bu işi yapabilirsin. Notepad e del D:\paylasim kodunu yazdıktan sonra .bat uzantılı olarak kaydet.Görev zamanlayıcıdan haftalık yeni bir görev oluşturup bu bat dosyasını gösterebilirsin.Dediğim gibi her 7 günde bir tüm dosyaları siler.Başka bir öneri gelmedi aklıma umarım işine yarar.Kolay gelsin.İyi günler

Gönderildi : 22/09/2011 19:53

(@ercankeskin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dosya kopyalandıktan sonra değil de atıyorum her 7 günde bir script ile bu işi yapabilirsin. Notepad e del D:\paylasim kodunu yazdıktan sonra .bat uzantılı olarak kaydet.Görev zamanlayıcıdan haftalık yeni bir görev oluşturup bu bat dosyasını gösterebilirsin.Dediğim gibi her 7 günde bir tüm dosyaları siler.Başka bir öneri gelmedi aklıma umarım işine yarar.Kolay gelsin.İyi günler

önerin için teşekkür ederim, bu benimde aklıma geldi fakat. Ben anlattığım tarz bir öneri bekliyorum.

Gönderildi : 22/09/2011 19:56

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Server ın işletim sistemi nedir? Üzerinde File Server rolü yüklü müdür?

Gönderildi : 22/09/2011 20:03

(@ercankeskin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2008 enterprise R2, file server rolu yüklü

Gönderildi : 22/09/2011 20:13

(@ercankeskin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

File server resource manager'ı kurcalarken file management task'de yeni task oluşturduğumuzda file expiration seçeneği var, ama bir türlü çalıştıramadım. Acaba istediğim bumudur?

Gönderildi : 23/09/2011 14:33

(@ercankeskin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

File server resource manager'ı kurcalarken file management task'de yeni task oluşturduğumuzda file expiration seçeneği var, ama bir türlü çalıştıramadım. Acaba istediğim bumudur?

ihtiyacı olan arkadaşımız olur ise, aşağıdaki link'den yardım alarak çözebilir.

http://blogs.technet.com/b/filecab/archive/2009/05/11/dealing-with-stale-data-on-file-servers.aspx

Gönderildi : 27/09/2011 13:40

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Geri bildirim için teşekkürler.Ellerine sağlık

Gönderildi : 28/09/2011 22:42

Paylaş: