Forum

Windows 2008 r2 GPO...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 r2 GPO Internet sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Win 2008  R2 uzerinde Internet 8 policylerinini tanimladim vede sorunsuz calismaktalar, (activeX lere izin verdim) ancak server 'i restart edince sadece internet 8.0 tanimladigim alan deactive olmakta.

her server u ac kapa yaptigimda tekrardan internet icin gerekli ayarlari GPO uzerinde yapmam gerekiyor, yoksa hotmail gibi sitelere girmiyoruz.. Cookies are not accepted diyor.

Internet icin cookieleri acmamin baska yolu varmi, yoksa bu policileri nasil kalici yaparim

lutfen yardim...

Gönderildi : 19/09/2011 20:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle standart bir kurulum ile gelen browser' lar hotmail, gmail vb sitelerin açılışını engellemez, ancak sizler bir takım güvenlik nedenleri ile varsayılan ayarları değiştiriseniz bu durum ortaya çıkar, bu nedenle hotmail vb bir site için gpo yazmak aslında gereksiz.

Sorunu GPO dan değilde browserdan yana kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Diğer bir soru ise tam anlayamamak ile beraber, siz ben bir gpo yapıyorum çalışıyor ama bilgisayarı kapatıyorum açıyorum o gpo çalışmıyor mu diyorsunuz ki zaten böyle bir durum var ise Directory tarafında da bir sağlık taraması gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2011 20:52

Paylaş: