Forum

Önerileriniz v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Önerileriniz ve Fiyatlandırma..

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
479 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şöyle bir gereksinimimiz var. fiyat alsak aşağıdaki tabloya göre böyle bir sistemin maliyeti sizce ne kadar olabilir? 

Gereksinimler ( şimdilik akla gelenler )

.       Şirkette 12 personel bulunmaktadır. ( ileriki dönemlerde personel sayısında artışa gidilecektir. Kullanıcı sayısı arttırıla bilmelidir.)
2.       Şirketimizin ofis dosyalarının belli bir merkezde toplanması ve bu dosyaların belli bir sistem süreci ile incelenip değişiklik yapısı altında çalışması sağlanmalıdır( silme kopyalama taşıma vs.) dosya paylaşım FTP aktif olmalıdır.
3.       Şirket mail serveri dışarda host edilmekte olup şirketimiz için güvenlik zafiyeti ortaya çıkmaktadır. Serverin şirket içine alınması ve yönetiminin şirketimizde olması gerekmektedir. Kullanıcılar kontrol edilebilmelidir.
4.       Şirket web sitesi dışarda host edilmektedir bağlantı kopması ve güncellemeler nedeni ile ulaşılamama olasılığı çok olduğundan serverin şirket içerisine alınması ve yönetiminin şirketimizde olması gerekmektedir.
5.       Şirketimizde bulunan ses kayıt sisteminin server üzerinde olması gerekmektedir.
6.       Şirketimizde bulunan muhasebe sisteminin SQL datalarının güvenliği hayati önem taşıdığından yedekleme ve saklanması server üzerinde olmalıdır.
7.       Şirketimizin şubeleşeceği göz önüne alınarak uzak bağlantılar aktif olmalıdır.
8.       Şirketimizin dosyalarının şirket içinde dağılımı yapıla bilmesi için yerel intranet ortamı için çözüm üretilmelidir.
9.       Şirkete bağlantılarda güvenlik ön plana alınmalı ve gerekli frewall yazılımı server üzerinde olmalıdır. ( ISA SERVER)
10.   Server üzerinden faks alıp gönderimi yapılması,
11.   Yedekleme sisteminin güvenir olarak çalışması.

Gönderildi : 17/09/2011 13:36

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Ömer Bey,

Bu tarz bir isteğe portalımızın cevap vermesi açıkcası doğru değil. Bu tam bir danışmanlıktır ve bu istek ücretli olarak verilmektedir. Keza sorunuz mevcut yapınıza uygun çözümler nelerdir olsa bir nebze yardımcı olunabilir. Size bu konuda proje yapıp onca emek harcayıp sonrada bunun fiyatlarını portal üzerinden araştırmanız çok doğru değil. Teklif alacaksanız bu işi yapan firmalardan almanız çok doğru olur.

Ayrıca size burada önerilecekler tamamen bilgi birikimi kapsamında sizin mevcut yapınızı göz önünde bulundurarak verilecek önerilerdir. Öyleki bu önerilerin doğruluğu veya uygulama aşaması tamamen size kalmıştır. Eğer ki böyle bir ihtiyacınız var en iyi araştırma birden fazla firmadan çözüm önerisi almak  ve size en uygun hangisi geliyorsa onunla yola devam etmektir.

Şimdi ben kullanılan ürünlerin fiyatlarını biliyorum çünkü bu işin içindeyim. Kaça mal olur kaça yapılır v.s. bilincindeyim ancak sadece size özgü bir konfigürasyonun çıkarılması için bile 2 gün kafa patlatılıyor. Verilen emeğe saygı duymanızı rica  ediyorum.

Gönderildi : 17/09/2011 18:19

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ben internetten sorarak araştırarak bu listeyi hazırladım. Zaten daha önceden de burada paylaşmıştım kişilerden görüş almıştım. bu konuyuda tekrar acmamın nedeni işlemin sonuna gelmemden kaynaklanıyor. fiyat konusuna gelince zaten fiyat almış değilim 🙂 . Emek olabilmesi için ilk önce calışılması gerekir ki calışılmayan bir şeyin emeğe saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Buradanda eğer üçretli bilgi paylaşımı olacaksa ozaman yardım portalı olmaktan cıkıp ticari porala döner ki bence burası paylaşım platformu.

Sanırım herşeyi para olarak görmeyip içeriğini bilmedende yorum yapılmamasını öğrenmek daha kolay olacaktır.

Gönderildi : 17/09/2011 19:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Ömer bey öncelikle ÇözümPark Bilişim Portalında sizlere yardım sunan bizler aslında aynı işi ücretli olarak pek çok firmaya danışmanlık adı altında veriyoruz, ama kimseden ücret istemiyoruz, çünkü bunu gönüllü yapıyoruz, zaten yoğun olan iş tempomuzdan belki 5 10dk lık çay molalarını burada geçiren çok uzman biliyorum. Bu nedenle para konularına bu ortamda girmek beni aşırı rahatsız ediyor ki bizlerin emeklerine inanılmaz bir hakaret olur.

Peki diyelim ben bir firmaya danışmanlık veriyorum, neden bana para versin gelir buradan sorar ben zaten cevap veriyorum, farkı soru var soru var, siz tutup benim iki gün uğraşıp sonuca ulaşacağım bir konuyu soruyorsanız zaten benim emeğime haksızlık ediyorsunuzdur, oysaki benim hali hazırda bildiğim ve sadece post gönderme süresi kadarlık bir zaman haksızlık olmaz üstüne bir yardım ve paylaşım olur.

Rafet sonuna kadar haklı, ve siz portalda yönetici ünvanı almış birisini bu kadar kolay eleştiremezsiniz, bu platformda emeği olan her insan bu saygıyı hak ediyor.

Özetle ben Rafet' e katılıyorum böyle bir istek bayağı bayağı danışmanlık olmuş.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2011 19:29

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey; sanırım bir yanlışlık var 🙂 Ben yardımlarınıza bir şey demiyorum.  ben bu bilgileri kendim araştırarak forumlarda sorarak oluşturdum. Kimseden bir danışmanlık almadım. Ayrıca burada paylaşmamın nedeni bu istekler var böyle şeyleri tespit ettim acaba doğrumudur? anlamında sorulan bir şey. Rafet beyden danışmanlık vs almadım. Eleştirme hakkım tabiki var birisi durmadan bilmeden sadece yazılanları sonuna kadar okumadan imalı bir hale getiriyorsa olayı kusura bakmayın eleştiririm. Sİzler bu konularda uzman olabilirsiniz danışmanlıkta verirsiniz ona bişey diyemem buradaki paylaşım uzmanların ya buna gerek yok veya yada bu eksik demelerini beklememdir.

Ayrıca portalde yönetici olan bir kişiye eleştiri yapılamayacağı gibi bir kural varsa ozaman sadece yöneticilerin paylaşımlarına acık bir portal olması gerekir.

saygılarımla.

Gönderildi : 17/09/2011 19:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ömer bey bende dahil herkes ünvanı ne olursa olsun eleştiri alır ancak siz henüz 8. postunuzda yıllardır bu portala hizmet vermiş birisini eleştirdiğiniz için ben rahatsız oldum.Konuyu bence uzatmaya gerek yok.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2011 20:06

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey haklısınız. Buradaki herkesi arkadaşım ve dostum olarak görüyorum bazen yanlış anlaşılmalar olabilir. Konu kapanmıştır.

Saygılarımla..

Gönderildi : 17/09/2011 20:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bizde öyle görüyoruz [:D]

kal sağlıcakla.

Gönderildi : 17/09/2011 21:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Posta cevap verme sürem epey geçikti kusura bakmayın tabi bizde sosyal hayatı olan insanlarız ancak gecenin 4'de  de birilerine faydamız olması için yazmaya çalışıyoruz.

Konuyu uzatmamak için sadece anlayışınıza teşekkür ederim demek istiyorum. Ayrıca Hakan Bey'in benim geç dönüşüme rağmen benim adıma verdiği tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/09/2011 07:20

Paylaş: