Forum

Server 2003 Active ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Active Directory Grup Policy ye Ağ sürücüsü ekleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
402 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. 2003 Server de paylaşım verilmiş bir klsaöre Client ler bilgisayarı açınca bilgisayarımda otomatik görünmesini istiyorsak (Y veya Z sürücüsü gibi) Grup Policy  den bunu nasıl yapıyoruz acaba. 2008 de bu olay için sekme var ama  2003 de baktım böyle bir şey göremedim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/08/2011 13:07

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Group policy ve script birleşimini kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Bir script dosyası hazırlarsınız (net use komutunu içeren), sonra bunu Group Policy de yeni policy oluşturup Log on script bölümüne eklersiniz. Böylece kullanıcılarınız oturumlarını açtığında script çalıştırılır ve ilgili disklere belirlemiş olduğunuz isimler ile bağlantı sağlanır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 26/08/2011 13:45

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member

scrip örneği istersen yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 26/08/2011 14:43

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Scrip örneği ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/08/2011 14:46

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

net use w: \\serveradı-ıpsi\Klasör

yukarıdaki kodu bir notepad e yapıştırıp bat uzantılı olarak kaydettikten sonra GPMC dan yeni bir GPO  oluştur ve logon script olarak bu dosyayı default yere kopyala ve yapıştırdıktan sonra bu dosyayı göster.Tabi kodda adı geçen klasörün güvenlik sekmesindeki ve paylaşım sekmesindeki izinleri kullanıcılar bazlı ayarlamayı unutma.Takıldığın yer olursa dönüş yaparsan yardımcı olabilirim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 26/08/2011 19:04

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Çok sağol. Teşekkürler.

(net use w: \\serveradı-ıpsi\Klasör)   w dan sonra (sürücü adı) 1 karakter boşluk var mı.Kopyala yapıştır yapınca 1 karakter boşluk çıkıyor da.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/08/2011 21:06

Paylaş: