Forum

Server 2008 r2 Yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 r2 Yazıcı Sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@seydigozegir)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2008 r2 standart  işletim sistemi ve 30 uzakmasa kullanıcımız var. bu kullanıcılar sisteme giriyorlar yazıcıları ve disk sürücüleri paylaşıma açık

server a girdikleri zaman program a bağlanıyorlar çıktı alabiliyorlar. ama biraz zaman geçtikten sonra sonradan giren kullanıcıların yazıcısı ve disk sürücüleri gözükmüyor.

önceden görünen disk sürücüleri de gözükmüyor.

kendimce çözüm yolu server i yeniden başlatmak oluyor. buda buyuk sıkıntı bizim için...

neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 22/08/2011 17:26

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Server2008 üzerinde print server özelliği pek sağlıklı çalımıyor.Tavsiyem donanımsal bir print server kullan.Ben 2-3 ay uğraştım ancak çözüme ulaşamamıştım..Kolay gelsin

Gönderildi : 22/08/2011 17:50

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

konuyu biraz daha açrmısın..donanımsal derken 1 tane yazıcı değilki 100 tane yazıcı var

Gönderildi : 22/08/2011 18:10

(@OguzhanDEMiR)
Gönderiler: 5
Active Member

kullanıcı işletim sistemleri nedir peki

Gönderildi : 22/08/2011 18:22

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

kullanıcıların işletim sistemi xp olanda var windows 7 olanda var wista olanda var. karışık yani

Gönderildi : 22/08/2011 23:05

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

kullanıcıların işletim sistemi xp olanda var windows 7 olanda var wista olanda var. karışık yani

Gönderildi : 22/08/2011 23:06

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 22/08/2011 23:07

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 22/08/2011 23:08

(@seydigozegir)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 22/08/2011 23:08

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

100 tane biraz fazla maliyet getirebilir sana.Donanımsal print server dediğim cihaz küçük switch e benzer.Modeline göre üzerinde USB ve LPT portları vardır.Bir de ethernet girişi vardır.Mantık şöyle.Sizin USB den veya LPT den bağladığınız yazıcıyı cihaz kendi üzerinde ethernete çeviriyor yani Network yazıcısı haline getiriyor.Cihaza arayüzünden sadece statik Ip vermen yeterli.Yazıcı ve fakslar da da port olarak verdiğin statik ıp yi gösteriyorsun sorunsuz ve tıkır tıkır çalışıyor.Ancak senin lokasyonundaki clientların yakınlığına bağlı olarak en fazla 100 print server gerekiyor.Başka çözümlerede bak derim ben.

Gönderildi : 26/08/2011 19:09

Paylaş: