Forum

Server 2008 Parolal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Parolalı Dosya Paylaşımı Sorunu Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Herkese Merhaba;

Hastanemiz Bünyesinde 4 Tane Sunucu Var ve bu sunucuların 2 tanesi server 2003 2 tanesi server 2008,Server 2003'te AD yapısı Var.ve Sunucularımızın Hepsi Bu Çatı Altında.Server 2008 Sunucularımızın bir tanesinde paylaşım oluşturdum tüm clientlerin AD Çatısı Altında Olan ve Olmayan tüm bilgisayarların bu klasöre şifre istemeden bağlanması gerekiyor.Fakat ortada Anlayamadıgım bi sorun var AD ÇAtısı Altında olan ve olmayan tüm bilgsayarlar bu paylaşımda şifre istiyor.konuyla ilgili bana acilen yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ediyorm..

Gönderildi : 15/08/2011 00:53

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hastanemiz Bünyesinde 4 Tane Sunucu Var ve bu sunucuların 2 tanesi server 2003 2 tanesi server 2008,Server 2003'te AD yapısı Var.ve Sunucularımızın Hepsi Bu Çatı Altında.Server 2008 Sunucularımızın bir tanesinde paylaşım oluşturdum tüm clientlerin AD Çatısı Altında Olan ve Olmayan tüm bilgisayarların bu klasöre şifre istemeden bağlanması gerekiyor.Fakat ortada Anlayamadıgım bi sorun var AD ÇAtısı Altında olan ve olmayan tüm bilgsayarlar bu paylaşımda şifre istiyor.konuyla ilgili bana acilen yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ediyorm..

2008 de bulunan guest hesabını aktif edin ( ad iseler gerek yok ama sanırım başka bir sorun daha var ) everyone için okuma yetkisi tanımlayın.

Gönderildi : 15/08/2011 00:59

(@gokhanavci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Aynen bu şekilde yaptım fakat yine aynı sorun devam ediyor.

2008 de bulunan guest hesabını aktif edin ( ad iseler gerek yok ama sanırım başka bir sorun daha var ) everyone için okuma yetkisi tanımlayın.

Gönderildi : 15/08/2011 01:50

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hocam kullanıcıların AD de olduğuna ve o klasörde ya da dosyada Domain User gurubunun ekli olduğuna meinsin değil mi ? Birde bu dosya dışında sunucuda açılan diğer dosyalara erişebiliyorlar değil mi ?

Gönderildi : 15/08/2011 02:43

(@gokhanavci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

işin garip kısmıda o zaten.tüm kullanıcılarda gerekli izinler ve gruplar mevcut.sistemimizde daha önce srv2003 vardı ve sorun yaşamıyorduk.ad yapısında olan ve olmayan tüm pcler paylaşımı görebiliyorlar ve o paylaşımdan gerekli dosyaları alıp local güncellemeleri yapabiliyorlardı.2003ten 2008'e geçtik ve bu sıkıntılar meydana geldi.

AD sunucusunun paylaşımlarını görebiliyorlar erişebiliyorlar onda sorun yok.fakat AD çatısı altında XXX userine sahip XXXXsunucumuzun Görevi Farklı oldugu için bi klasör paylaşımı yapmamız gerekiyor ve bu paylaşımı tüm pcler ad çatısı altında olan ve olmayan tüm pcler

(hastane idaresi notebookları vs ) bunların o klasöre şifresiz direk erişmesi gerekiyor.XXX sunucumuzun konfigürasyonundamı bi sıkıntı var veya uyguladıgım GPOlardamı bi sıkıntı var kaç gündür çözemedim bu sorunu ve sinirlerim çok bozuldu 🙁

Gönderildi : 15/08/2011 05:41

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Soruna tam cevap veremeyeceğim ama sisteminde 2003 ve 2008 varsa AD 2008 üzerinde olmalı diye düşünüyorum.2003 üzerinde AD olduğunda 2008 kendini yüksek görüp çekmeye çalışıyor diye duymuştum.Sorunun kaynağı bu olabilir mi kesin bir şey söyleyemiyorum ama event viewer loglarını inceleyip bizimle paylaşabilirsen yardımcı olurum.

Gönderildi : 15/08/2011 07:31

Paylaş: