Forum

Server 2008 de Remo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 de Remote Desktop ile bağlantı hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
608 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server 2008 üzerinde kurulu Terminal Services rolünü uzun süredir sorunsuz kullanıyordum.Update lerden sonra bağlanmaya çalıştığımda şöyle bir uyarı alıyorum;

" The identity of the remote computer cannot be verified.Do you want to connect anyway?

This problem can occur if the remote computer is running a version of Windows that is earlier than Windows Vista, or if the remote computer is not configured to support server authentication." ok dediğimde bağlanmaya çalışıyor mavi bir ekranda uzun süre bekletiyor ve bağlanılamıyor.

Sebebi ne olabilir?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/08/2011 19:39

(@oezay)
Gönderiler: 14
Active Member

merhabe,

Bu mesaj

"The identity of the remote computer cannot be verified.Do you want to connect anyway?"

Serverin kullandigi Root-Sertifikayi cliente tanitirsaniz birdaha gelmez. Ama orda "bu bilgisayar icin birdaha sorma" diyebilmeniz lazim.

Mavi ekran gelip baglanilamadiginda takili kalmis bir session ola bilir. Serveri restart yapinca düzele bilir. Veya Session reset yapin.

Özay

Gönderildi : 10/08/2011 22:00

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Server da fiziksel oturum açmaya çalıştığımda da aynı mavi ekranda dondu.Server ı restart ettim ve Applying Computer Policy ekranında 10-15 dk bekledikten sonra server açıldı.Event viewer ı incelediğimde Source: PostgreSQL Event ID: 0 lı bir hata ile karşılaştım.Şimdi event viewerdaki hata ve uyarı mesajlarını topladım ve onları gidermek için uğraşıcam.Teşekkürler.

Gönderildi : 11/08/2011 12:49

(@oezay)
Gönderiler: 14
Active Member

Applying Computer Policy 10 15 dakika duruyorsa, DNS'i bi kontrol et.

Gönderildi : 15/08/2011 14:54

Paylaş: