Forum

Server 2003 Adminis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Administrator şifre sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@FarukOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Çalıştığım firmada bulunan server 2003 administrator şifresi bir şekilde değiştirilmiş.ne yazık ki başka bir kullanıcı hesabı da bulunmuyor.

ERD commonder ve bu tarz yaklaşık 10 adet farklı program denememe rağmen başarısız oluyorum.Disklerimin raid olmasından kaynaklanan bir sorun olabiliceğini düşündüm fakat ERD commonder disklerimi görüyor şifreyi resetlediğini söylüyor tekrar başlattığımda giriş gerçekleştiremiyorum.

Makinamda Exchange kurulu ve ayrıca havuz olarak da kullanıyorum dolayısıyla yeniden kurmak çok büyük sorun oluyor.yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.Şimdiden teşekkürler saygılarımla 

Gönderildi : 02/08/2011 13:48

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhaba Faruk Bey;

Server 2003 üzerinde domain olduğu için Erd ile şifreyi kıramazsınız.vermiş olduğum link'e bakınız işinize görücektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/03/08/unutulan-domain-administrator-sifresinin-resetlenmesi.aspx

Gönderildi : 02/08/2011 14:00

(@FarukOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yalçın bey ilginiz için çok teşekkur ederim fakat makalenizde local admin şifremi bilmem gerektiği yazıyor yalnız ben bu şifreyede sahip değilim dolayısıyla güvenli modda da bilgisayara erişim sağlıyamıyorum.Server'de 3 adet kullanıcı bulunuyordu 2 adet kullanıcım kapanmış sadece Administrator hesabım aktif durumda bırakılmış 

Gönderildi : 02/08/2011 14:37

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

erd ile resetlediğiniz şifre local şifredir.

Gönderildi : 02/08/2011 15:04

(@FarukOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Haklıymışsınız Emrah bey dediğiniz şekilde guvenli modda çalıştırabildim ama fakat makalede yazan tooları dos altında calıstırdıktan sonra regedit kırılımında passrecovery secenegi bulunmuyor nerede yanlış yaptığımı anlıyamıyorum 

Gönderildi : 02/08/2011 17:31

Paylaş: