Forum

Server 2003 Klasor ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Klasor izinleri?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaha

paylasıma acık bir klasorum var bu klasore butun kullanıclar erısebılıyor  bu paylasıma acık olan klasor ıcınde farklı klasorler var  bu klasorlerın altında dokumalar var ben sunu istiyorum kimse klasorleri ve icinde ki excel ve word dokumanlarını silemesin ama dosyalar uzerınde degisıklık yapabılsın

tesekkureler

Gönderildi : 21/07/2011 15:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben bu makaleyi okumusdum

benim sorunum su benım paylasıma acık bir klasorum var bu klasore butun kullanıcılar erısebılıyor  burası ok bu paylasıma acık olan klasorler altında folderlar var ben bu subfolderlarıda kullanıcıların sılmesını engelledım ayrıca dokumanlarında sılınmesını engelledım dokumanlar uzerınde edıt de yapabılıyor kullanıcılar fakat dosya adı ve folder adını degıstıremıyorlar

tesekkurler

Gönderildi : 22/07/2011 20:06

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Security Kısmından Alt kapsayıcılara Uygula Deyip Ana Dizine Security Ayarlarını Bas O Zaman İstediğin olur Ben Kullanıyorum ve Bu Şekilde Oluyor...

Gönderildi : 22/07/2011 22:12

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba sizin config bana resim olarak gonderebılrmısınız ben bir turlu yapamadım bu paylasımda izlerii

paylasıma acık bir folder var sharing de herkese full ızın var bu paylasıma acık olan klasorun altında farklı klasorler var bu subfolderlardan dosya ve klasor sılınmesını ıstemıyor aynı zaman da klasor acabıleyım dosya olusturabıleyım ıstıyorum

tesekkurler

Gönderildi : 19/08/2011 10:04

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sharing teki permission lar security tabındaki ayarlardan daha düşük kalır.Dolayısıyla security tabında everyone a verdiğin kısıtlı izinler sharing teki permission taki full izinlerden daha baskın gelir ve herkes kısıtlanmış olur.Yetkilendirmelerde bunları göz önüne al bence.

Gönderildi : 22/08/2011 01:10

(@KeremCINAR)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

Diyelim ki Şirket Genel diye bir klasörünüz var. Buradan öncelikle security tabından authenticated user' ları ekleyin ve onların yetkilerine dokunmayın. İlk oluştukları gibi kalsın(full yetki kesinlikle olmasın) Şirket genel klasörü altına Dökümanlar diye bir klasör oluşturun. Özelliklerden security tabında Advance sekmesine tıklayın. Permission entries altında kullanıcıları ve grupları göreceksiniz. Change permissions'a tıklayın. aşağı tarafta Include ingeritable permissions from this object's parent' ın yanındaki tik işaretini kaldırın ve size sorulan soruya remove diyin. Böylece yukarıdan inheritable almayacak Dökümanlar klasörü. Buradan yetkilendirmek istediğiniz grup veya kullanıcı editleyip istediğiniz hakları verebilirsiniz. Ama unutmayın Şirket genel klasöründe eğer gerekli izinleri vermezseniz kişi alttaki klasörlere erişemeyebilir.

Gönderildi : 09/09/2011 22:38

Paylaş: