Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

raid 1

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemizde kurulu ESXİ server üzerinde sanal 2 adet işletim sistemimiz var.

Bu sistemler aynı HDD üzerinde çalışıyor ve HDD içerisindeki bilgilerim çok önemli.

Bu sebebten dolayı arka planda çalışan bir HDD ile RAID 1 yapısını oluşturacagım.

Raid yapmak istediğim HDD üzerinde sistem kurulu. Raid yapısını oluşturmak yeniden işletim sistemi kurmak demek diye biliyorum. Bu konuda öneriniz varmıdır ? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Gönderildi : 14/07/2011 18:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Tunç bey merhaba,

Öncelikle forum kuralları gereği sorularınıza ait olan başlıkların daha anlamlı olmasını sağlayın lütfen.

Sanırım HDD dediğiniz disk fiziksel ve ESXi kurulu sistemdeki tek disk, bu bir sunucu mu yoksa masa üstü bilgisayar mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2011 20:14

(@TuncOnural)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tunç bey merhaba,

Öncelikle forum kuralları gereği sorularınıza ait olan başlıkların daha anlamlı olmasını sağlayın lütfen.

Sanırım HDD dediğiniz disk fiziksel ve ESXi kurulu sistemdeki tek disk, bu bir sunucu mu yoksa masa üstü bilgisayar mı ?

Hakan bey merhaba,

Bahsettiğim Hard disk bir sunucu üzerinde ve bu sunucu üzerinde ESXİ kurulu. bu yapı üzerine bir hard disk daha ilave etmek istiyorum ancak kurulu sistemde bu mevcutmudur ?

Gönderildi : 14/07/2011 20:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bildiğim kadarı ile Array yok ise ek bir disk ile bu yapıyı genişletmeniz mümkün değil ama hangi marka sunucu ise o konudaki uzman arkadaşlar sorabiliriz, HP ise Türker ATA bu konuda uzman, IBM ise İbrahim Çekici kendilerine soracağım.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/07/2011 01:13

(@TuncOnural)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bildiğim kadarı ile Array yok ise ek bir disk ile bu yapıyı genişletmeniz mümkün değil ama hangi marka sunucu ise o konudaki uzman arkadaşlar sorabiliriz, HP ise Türker ATA bu konuda uzman, IBM ise İbrahim Çekici kendilerine soracağım.

Hakan Bey sistemi yeniden kurarak bu sistemi oluşturmaya karar verdik. Yapmak istediğim işlem için Raid 1 uygundur sanıyorum. İlginize için teşekkürler.

Gönderildi : 15/07/2011 20:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederiz.

Gönderildi : 15/07/2011 20:45

Paylaş: