Forum

Domain Trust Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Trust Hatası

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
617 Görüntüleme
(@OrcunOlgun)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

selamlar

Makinalarım birbirini görüyor ping atıyor hepsi birbirine dnsler ayarlı servisleri restart ettim ama trust yapmaya çalıştığımda son adımda bir hata alıyorum topologyi 4 kere sildim baştan yaptım.Daha önce böyle bir şey başıma hiç gelmedi .

[IMG] [/IMG]

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Gönderildi : 12/07/2011 20:33

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Selamlar;

Yapmak istediğiniz Trust hangi tip trustdır ?

- Forest Trust
- Child Trust
- Realm Trust
- External Trust

Sisteminiz hakkında ve bu konularda biraz daha açıklayıcı bilgi paylaşırsanız , yardımcı olmaya çalışırız.

Gönderildi : 12/07/2011 23:13

(@OrcunOlgun)
Active Member
Konu başlatıcı

Forest Trust yapmayı çalışıyorum . Externalda aynı hata forest trust da aynı hatayı veriyor.

Gönderildi : 12/07/2011 23:40

(@bekirakgul)
Reputable Member

DNS lerde Forvarder bölümünde Condation zone olarak mutlaka domainleri birbirine eklemelisin. Daha sonra  ping bbb.com  ping at ve çözümle , aynı şekilde ping aaa.com sonuclarını görüntüle.Bu iletimleri sağlayabiliyorsanız , karşı domain in enterprise admin bilgilerini bilmek gerekiyor.

Gönderildi : 13/07/2011 00:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir yerde atladığınız adım olmalı http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-windows-server-2003-ortam-nda-forest-trust-kavram.aspx  videoya göre denermisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/07/2011 00:59

(@OrcunOlgun)
Active Member
Konu başlatıcı

Bekir Bey;

Dediğinizi yapmıştım zaten isim çözümlüyor iletişimde hiç bir sorun yok conditional forwarders yapılıdır makinalar isim olarakta İp olarakta birbirlerine ulaşabiliyor.Domainlerin Levellarının ikiside Server 2008 R2 dir.Ancak sonunda bu hatayı alıyorum acaba vmwaredan kaynaklımıdır diye düşünüyorum.Teşekkürler.

Rıza Bey;

Videoyu daha önce izlemiştim ama tekrardan izledim hiç bir eksik bulamadım funcional leveller dnsler hepsi ayarlı hala çözüm arıyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/07/2011 03:07

(@bekirakgul)
Reputable Member

Yaptığınızdan emin olduğunuza göre , logları incelemek bize yol gösterebilir.Şuan ki haliyle çok fazla birşey söylemiyoruz.

Gönderildi : 13/07/2011 11:21

(@OrcunOlgun)
Active Member
Konu başlatıcı

hepinize teşekkür ederim ilginiz için hatam sid numaraları sanırım sysprepde atmıştım ama isodan kurunca oldu.Tekrardan teşekkürler.

Gönderildi : 13/07/2011 22:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz teşekkür ederiz.Kritik rol alacak makinalarda test amaçlı değilse eğer direk kurulum en iyi yöntem.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/07/2011 00:09

Paylaş: