Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 r2 baska bir sunucuya aktarmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
352 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba  dc olarak windows server 2008 r2 kurulu ve uzerınde exchange 2010 var

ben exchange 2010 ayırmak ıstıyorum oncelıkle bunu nasıl yaparım ve wındows server 2008 r2 yenı aldıgımız sunucuya gecırmek ıstıyorum

yanı  1 ADET DC 1 ADET EXCHANGE OLCAK AYRI AYRI sunucularda zahmetlı bır ısmıdır acaba

Gönderildi : 05/07/2011 13:52

(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member

merhaba,

exchange sunucunuz zaten windows üzerinde çalışmak zorunda dolayısıyla o öyle kalsın. eğer mesele yeni makineyi DC olarak tanımlamaksa bunda da bir sorun yok. yeni makinenin windowsunu kurun, dcpromo ile directory kurulumunu başlatın ve ADC olarak rol verin. yeni sunucunuzda artık bir domain controller olmuştur.

kolay gelsin.

Gönderildi : 05/07/2011 15:03

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Exchange şu anki sunucuda kalacak anladığım kadarıyla.Yeni sunucuya da server 2008 r2 işletim sistemini kur.Additional DC olarak domaine ekle.Daha sonra Global katalog da dahil olmak üzere tüm FSMO rollerini yeni sunucuna aktar.Exchange eski sunucuda kalacak ve yeni sunucun artık yeni DC in haline gelecek.Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/07/2011 16:37

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

aslında exchange  baska bır sunucuya tasımak ıstıyorum tamamen o sunucuyu bosa cıkarmak ıstıyorum

ama dc ve exchnage ayrı sunucularda kalmasını ıstıyorum

ben sunu sole yapsam     2008 r2 kursam  additonal olarak eklesem sonra baska bır sunucuya exchange kursam dıger sunucudakı exchange nasıl aktarsam dıger sunucuya

Gönderildi : 05/07/2011 17:01

Paylaş: