Forum

Server 2008 termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 terminal server'a uzak masaüstü ile bağlanıp yerel yazıcı kullanmak.

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
553 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Server 2008 üzerinde terminal server üzerinden oturum acıyorum. Bağlandığım Client Pc 'ye bağlı olan yazıcıdan çıktı almak istiyorum. Bağlandıktan sonra yazıcımı yazıcılar bolumunde goruyorum ve cıktı yolluyorum. Fakat yazıcıda herhangi bir hareket olmuyor. Bir çok şey araştırıp uyguladım fakat yine aynı durum söz konusu. Yazıcım Oki microline 5520 ve LPT ile bağlı. Yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 23/06/2011 15:45

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhabalar..

Server 2008 üzerinde terminal server üzerinden oturum acıyorum. Bağlandığım Client Pc 'ye bağlı olan yazıcıdan çıktı almak istiyorum. Bağlandıktan sonra yazıcımı yazıcılar bolumunde goruyorum ve cıktı yolluyorum. Fakat yazıcıda herhangi bir hareket olmuyor. Bir çok şey araştırıp uyguladım fakat yine aynı durum söz konusu. Yazıcım Oki microline 5520 ve LPT ile bağlı. Yardımlarınızı bekliyorum..

Merhaba;

Sorunun Ltp Portundan ve ya lpt kalbosunda  Kaynaklanıyor Olabilir Bi İhtimal  tabi. Ama Driver indirip Yazıcı Ekle Kısmından Disketim var Olarak Seçip indirğiniz dosyayı gosterip tanıta bilirsiniz..

Link;

http://www.oki.com.tr/Includes/Pages/FileDownload.aspx?id=tcm:109-41387

Eminım Kı Sorununuz Duzelecektir..

Gönderildi : 23/06/2011 17:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize teşekkür ederim. Fakat sorunum hala duzelmedı. Bu arada baska bır win2008 terminal server'a baglanıp denedim ve yazdırdım. Fakat aradan birkac gun sonra gectı sımdı yazmıyor. Hiçbirşey yapılmadı oysakı... Baska yazıcılar ve bilgisayarlardan da denedik sonuc aynı.. bunun kesin bir çözümü yok mudur :/

Gönderildi : 04/07/2011 18:45

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

İlginize teşekkür ederim. Fakat sorunum hala duzelmedı. Bu arada baska bır win2008 terminal server'a baglanıp denedim ve yazdırdım. Fakat aradan birkac gun sonra gectı sımdı yazmıyor. Hiçbirşey yapılmadı oysakı... Baska yazıcılar ve bilgisayarlardan da denedik sonuc aynı.. bunun kesin bir çözümü yok mudur :/

uzak masaüstü yaptığınız sistem localinizde mi ? değil ise aranızda vpn var mı ?

local yada arada vpn varsa şu yöntemi deneyin derim. bu şekilde 2003 sistemde lokal yada vpnli uzak sistemde oki lpt yazıcıları sorunsuz kullanıyorum.

1- localdeki printerı paylaşıma açın

2- server üzerinde printer tanıtırken local port diyerek \\ip\printerpaylaşımadı port tanıtın ve driver yükleyin

Gönderildi : 04/07/2011 19:45

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Kesin çözüm donanımsal print server 🙂 bende aynı sorunu server 2008 üzerinde driver uyuşmazlığından yaşamıştım. .net ile ilgili bir update yaptıktan sonra bağlandığım sunucuda kendi yazıcılarımı göremez oldum.Kesin çözüm print server oldu benim için. Paralel portlu bir print server aldım yapılandırdım ve oki ml 3320 yazıcıma bağladım şu anda kesintisiz ve sorunsuz çalışıyorum 🙂 benim önerim bu yönde..

Gönderildi : 06/07/2011 15:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize Teşekkürler Arkadaşlar. Sorunum Çözüldü fakat bu yöntemlerle değil. system32 altındaki spool klasörünün aynısını başka bir yerde oluşturdum ve yazıcılar bolumune gelıp biriktirici olarak burayı gösterdim. Sorun düzeldi. Tekrar Teşekkürler.

Gönderildi : 11/07/2011 12:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler. Geçmiş olsun

Gönderildi : 31/07/2011 00:34

(@vedatkalkan)
Gönderiler: 2
New Member

üstad bu sorunu nasıl halletin tam olarak çözemedim banada bir anlatsan server 2008 de uzak bağlantıda yazıcılarımı otomatik tanımıyor elle sunucuya tanıtıyorum sadece lpt portluları tanıyor usb leri tanımıyor net use ile lpt portuna atıyorum kendi pc simde bile yazmıyor devamlı biriktirme yapıyor yazıcım samsung scx-4824fn birde epson lx-300 var onu servere elle tanıttım o çalışıyor yardımcı olursanız çok sevinicem ben sitenize yeni üye oldum ve verilen bilgiler çok tatmin edici bilgilerndirici bu sorunu aşmak için sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 02/09/2011 13:19

Paylaş: