Forum

(Server 2003) domai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

(Server 2003) domaine kayıtlı Kullanıcılar login olamıyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@YusufSengor)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2003 olarak kurulu olan yapıda domain kullanıcıları resimdeki hata ile karşılaşarak login olamıyorlar.

Gpo devre dışı bırakıldığında da problem devam etmekte  

http://tinypic.com/r/r88ors/7

Şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 21/06/2011 00:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Selam yeni bir ou oluşturup bu ouya bir policy mi atadınız?Farklı userle oturum açabiliyormusunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/06/2011 00:49

(@YusufSengor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam yeni bir ou oluşturup bu ouya bir policy mi atadınız?Farklı userle oturum açabiliyormusunuz?

İlginiz için teşekkür ederim

hata tamamen domain yapısına eklenen daha sonra lav edilen makinaların kayıtlarının root domainden silinmemesinden kaynaklanıyormuş

öncelikle hatalı Dc networkten çekildi roller adc olan bir makianya aktarıldı daha sonra meta cleanup ile domain yapısının altında oluşturulmuş olan child ve treeler silindi database restore edildi bu şekilde problem giderilmiş oldu   

Gönderildi : 21/06/2011 23:22

(@YusufSengor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim

hata tamamen domain yapısına eklenen daha sonra lav edilen makinaların kayıtlarının root domainden silinmemesinden kaynaklanıyormuş

öncelikle hatalı Dc networkten çekildi roller adc olan bir makianya aktarıldı daha sonra meta cleanup ile domain yapısının altında oluşturulmuş olan child ve treeler silindi database restore edildi bu şekilde problem giderilmiş oldu   

Gönderildi : 21/06/2011 23:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geçmiş olsun.Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/06/2011 00:19

(@YusufSengor)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Adc olan server ı root yaptık ama ortamda 1 adet Ad kaldı ve bunun yanına Adc kurmaya çalışırken sürekli olarak acces denied oluyorum Kullanıcı haklarını dns i kontrol ettik kurmaya çalıştığım yeni server root ile haberleşiyor ama buna rağmen bu problemi gideremedik son olarak backuptan adc kurmaya çalıştım backup hazırladım genede acces denied vermeye devam etti 

Gönderildi : 24/06/2011 07:12

Paylaş: