Forum

ADC'yi PDC olarak b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADC'yi PDC olarak belirlemek(?)

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 Std üzerinde ki DC'mızı kaybettik.

Additional DC'mızı, Primary olarak belirlemek, yedeğimizde ki SystemState backup'mızı üzerine restore etmek istiyoruz. 
Dikkat edilecek adımları görmek adına, sitede arama yaptıysam da benzer senaryoya rastlayamadım.
Kaynak bulmamda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla

Gönderildi : 07/06/2011 13:56

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

• FSMO rolleri PDC niz üzerinde miydi?
  • DHCP niz üzerinden her iki dc nizi de dns olarak dağıtıyor muydunuz?

Primary dc nize ait olan SystemState yedeğinizi Authoratative Mode da geri dönebilirsiniz. Dönüş zamanına kadar da eğer her iki dc nizin ip lerini dns olarak dağıtıyorsanız client larnız herhangi bir şey anlamayacaklardır. Sadece roller göçen dc niz üzerinde ise parolalarını değiştiremezler.

Yukarı da ki soruları cevaplayabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 07/06/2011 14:19

(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

FSMO rolleri PDC'di. Dhcp'den DNS olarak ADC IP'sini dağıtmıyorduk. 
Authoritative mode'u şimdi araştırıyorum. ntbackup'ın restore komutu olmadığını öğrendim.

Gönderildi : 07/06/2011 14:51

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Eğer ADC niz üzerinde DNS rolünüz etkin ise DHCP niz üzerinden adresini dağıtarak en azından kullanıcılarınızın çalışmaya devam etmelerini sağlayabilirsiniz.

FSMO rollerini ntdsutil komut satır uygulamasında seize komutunu kullanarak adc niz üzerine alabilirsiniz.

Authoritative restore modu ise sunucunuz açılırken F8 ile açalım ve Active Directory Restore mode seçeneği ile sistemimizi güvenli modda açalım. Ardından ntbackup ile SystemState yedeğinizi geri dönebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry164760.aspx adresinde de bir video buldum. İnceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 07/06/2011 15:10

Paylaş: