Forum

Paylasım Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylasım Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@crossland)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Calıstıgım firmada file server üzerinde paylastıgım klasörler ile ilgili bazı kullanıcılarda söyle bir problem var. Kullanıcılar makinalarını ilk actıklarında paylasımlara erisebiliyor. Ancak aradan biraz zaman gectikten sonra erisim engellendi diye bir hata veriyor. Yeniden baslattıgımızda tekrar düzeliyor. Sonra yine aynı. Su anda bu sorun iki makinada devam ediyor. Makinalardan biri yeni alındı digerinde ise ethernet kartı degistirildi. Diger bilgisayarlarda ise sorun yok simdilik. Daha önceden de baska bir makinada böyle bir sorun ile karsılastım. Format attıktan sonra sorun düzeldi. Ancak formatla da bir yere kadar gidebiliriz. Sorunun asıl kaynagını hala bulamadım. Yetkilendirmeler sorunsuz bir sekilde calısıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.  

Gönderildi : 02/06/2011 18:38

(@Anonim)
Gönderiler: 0

aynı anda erişim sağlayan kullanıcı sayısı snırı aşılmıştır.

kontrol edin.

Gönderildi : 02/06/2011 21:57

(@crossland)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tam olarak anlayamadım. Bu paylasımlara erisirken sınır asıldıgında böyle bir kitleme mi yasanıyor. Cünkü sonradan düzelmiyor yeniden baslatmak gerekiyor makinayı. Max kac kullanıcı erisebiliyor. Bunu nerden arastırabiliyoruz ve arttırma sansımız var mı?

Gönderildi : 03/06/2011 12:39

(@crossland)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bir de eger öyle ise neden bu durum sürekli bu iki kullanıcının basına geliyor.

Gönderildi : 03/06/2011 12:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

gooleye şunu yaz

"işletim istemi ne ise" + paylaşım sınırı

Gönderildi : 13/06/2011 06:28

Paylaş: