Forum

Explorer yasaklama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Explorer yasaklama

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@YalcinBULUT)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar server 2008 de kullanıcıların police ile saatlik olarak yasaklayabilirmiyim.

Gönderildi : 02/06/2011 18:30

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

IE mi yasaklıyacaksınız? Evetse nedenini açıklarsanız belki farklı şekilde yardımcı oluruz.

IE yasaklamanız sorun yaratacaktır policy'e maruz kalan bilgisayarlarda.

Gönderildi : 02/06/2011 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Sorunuz net olmamış belirli saat aralığında internete erişimi mi kapatmak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/06/2011 18:44

(@YalcinBULUT)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle net olarak sorunu belirtemediğimden dolayı özür dilerim.

Müşterimizde Server 2008 kullanıyor. Proje firması olduğundan dolayı 12:00-13:00 arası internet olacak diğer mesai saatleri arası explorer çalışmayacak. Buradaki sorun kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlarını bağlayarak onun üzerinden explorer çalıştırıyor ve internete çıkış yapıyorlar. Müşterimizde ayrıca firewall cihazı var oradan sadece 12:00-13:00 arası interneti serbest bıraktık. Fakat kullanıcılar kendi telefonlarını kullandığı zaman bilgisayar üzerinden explorer açarak internete çıkabiliyorlar. Bu nedenle explorer yasaklamak isteniyor.

Umarım durumu açıklayabilmişimdir.

Saygılarımla.

Yalçın BULUT

Gönderildi : 02/06/2011 19:15

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Explorer engellersek , Explorer.exe engelleyeceğimizden kullanımda sıkıntı yaşayacaktır. En mantıklısı portları USB-CDROM vs. engellemek olacaktır. GFI Endpoint Security öneririm. Kullanım zorunluluğu olan usb disk ve aygıtları white liste ekleyip kullandırtabiliyorsunuz.

Gönderildi : 02/06/2011 19:32

(@HakkiBayindir)
Gönderiler: 34
Eminent Member

enteresan bir durum:...

iş yeri 12:30 - 13:30 arasi kullan diyor...
sizde bunu sagliyorsunuz.. onlar, bu sefer usb den telefonlari bagliyorlar cep telleri oluyor mu sana gateway..
sonra usb yi kapatiyorsun, bu sefer bluetoothla baglaniyorlar... onuda kapatirsin sorun degil...
Bu sefer gidip direkt cep telefonlarindan girerler...

Bu arada explorer yasaklamak cozum degil ki, chrome'u var, safarisi var, firefox'u var... var oglu var...

Esasinda bu işin sonu olmadigini, esas problemin bunu isteyen kafada oldugunu soylemek lazim o firmanın patronuna ama işte denmiyorda...

Hayir madem bu kadar onemli niye herşeyi teknolojiden bekliyorlarki... işveren olarak gücünü, otoritesini kullansın...internete girene ihtar versin, bir daha yapanı işten cikartsin...
o da olmadi s.ahmet meydanında sallandirsin...

Gönderildi : 02/06/2011 19:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu kadar abartmaya gerek yok bence 

Ama eğer KAsperky kullanıyorsanız  istediğiniz cihazı kapatabilirsiniz.

Access  Control kısmını deneyin.

Gönderildi : 02/06/2011 20:43

(@YalcinBULUT)
Active Member
Konu başlatıcı

🙂

Gönderildi : 03/06/2011 13:08

Paylaş: