Forum

server 2003 domain ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 domain controller departman grupları oluşturmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@emrekilinc1984)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar benim xyz.com adında dc'm var dc'ye dahil ettiğim tüm kullanıcılar network'tan xyz grubu altında toplanıyor, ben şöyle birşey yapmak istiyorum benim tek dc'm olacak ve bunun adı xyz.com fakat client tarafından ağ bağlantılarıma girdiğinde kulllanıcılar diğer bilgisayar paylaşımlarına ulaşırken xyz'ye değilde atıyorum muhasebe grubu olacak burada muhasebe client'lerim olsun birde finans adında bir grup olacak buradada finans client pc'lerim toplansın istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

ÖRNEK : 

Gönderildi : 24/05/2011 16:47

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu tarz bir yapı WorkGroup ortamında olur.

Yada her departman için domain kurup , trusted ilişkisi vereceksiniz domainler arası. buda mantıklı değil.

Gönderildi : 24/05/2011 18:38

(@emrekilinc1984)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

firma ismi vermek istemiyorum fakat bunu türkiyede ve dünyada çok büyük bir kargo firması kullanıyor böyle bir yapıyı ufu bey nyse thanks.

Gönderildi : 24/05/2011 18:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamalr Layer3 Omurga Switchiniz  var ise  ve  kenar switchlerde yonetilebilir ise vlanlar  olusturarak istedıgınız  yapıyı olusturabilirsiniz muhasebe için ayrı bir  vlan satis için ayrı yonetim için ayrı vs ve layer3 uzerinde  yazacagınız acl ler ile vlanlar  arası trafiği  kısıtlayarak her vlan ın sadece  kendı vlan ındakı pcler ve server ları gormesını saglayabilirsiniz.

Teşekkürler.

merhaba arkadaşlar benim xyz.com adında dc'm var dc'ye dahil ettiğim tüm kullanıcılar network'tan xyz grubu altında toplanıyor, ben şöyle birşey yapmak istiyorum benim tek dc'm olacak ve bunun adı xyz.com fakat client tarafından ağ bağlantılarıma girdiğinde kulllanıcılar diğer bilgisayar paylaşımlarına ulaşırken xyz'ye değilde atıyorum muhasebe grubu olacak burada muhasebe client'lerim olsun birde finans adında bir grup olacak buradada finans client pc'lerim toplansın istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

ÖRNEK : 

Gönderildi : 24/05/2011 20:55

Paylaş: