Forum

Server üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server üzerinden paylaşımlar çok yavaş neden acaba?

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,339 Görüntüleme
(@BurakUnal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

2008 server r2 kullanıyorum.SP1 yüklü durumda.Tek problemim paylaşım klasörlerinde.

Ağ üzerinden birisi server üzerindeki paylaşım klasörlerinden dosya açmak istediğinde yada kopyalama yapmak istediğinde çok yavaş işliyor.Eğerki excel dosyasını ilk açan 15 sn kadar sürüyor ilk açması.Ama  salt okunur açacak ise 4-5 dakika bekliyor.

Serverda Nod32 Kurulu.Ağda hiçbir problem yok nod32 den şimdi xls,xlsx gibi dosyaları devre dışı bırakmak istemiyorum.Yoksa file server servislerinde birşeymi eksik acaba?

teşekkür ederim

Gönderildi : 12/05/2011 14:58

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Ayrıca şunu belirteyim Xp clientlar nispeten daha hızlı.Asıl problem win7 olan clientlarda

Server ve clientlar aynı domainde

Gönderildi : 12/05/2011 16:35

(@BurakUnal)
Active Member
Konu başlatıcı

fikri olan yokmu acaba?

Gönderildi : 30/05/2011 01:06

(@sukrucakir)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Burak Bey aynı sorun bende de var,

test için w7 kurdum başka bir makinaya domaine almadan test ettim sorun yok

daha doğrusu sorun tek 1 w7 clientta o clienttıda yeni kurdum, office yi kaldırdım tekrar kurdum sorun aynı

varmı bir fikri olan 

Gönderildi : 02/06/2011 15:22

(@sukrucakir)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Arkadaşlar Merhaba,

Bendeki sorunun cilentta kurulu olan SAP Portal uygulamasına networkten dosya atmak için kullanılan SAP Portal Drive programının 32 Bit olması nedeni ile 64 bit makinada bu şekilde saçma bir problem göstermesi olduğunu tespit ettim

bilgilerinize

Gönderildi : 02/06/2011 18:47

(@SalihYUCEL)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

Anladığım kadarıyla File Server ortamında paylaşıma açılmış bir excel dosyası açıldığında sizi uzun süre bekletiyor.

Sorunun çözümü için
- Denetim masası
- İnternet seçenekleri
- Güvenlik 
- Yerel intranet
- Siteler
- İntranet ağnı otomatik olarak algıla
seçeneğini iptal edin.
Sonuç olarak bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra hızlı bir şekilde çalıştığını göreceksiniz...

Saygılarımla...

Gönderildi : 22/05/2012 14:01

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Aynı Sorunu bizde yaşamaktayız.Sorun bizim disc'lerimizden kaynaklanıyor.Sizin disclerinizin drumu yazarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.

Gönderildi : 22/05/2012 20:34

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bunun temele sebepleri

• Disk IO durumu gözlemlenmeli. Rpm hızı yüksek disk olursa iyi olur.
  • Anivirüs varise bu online scan yaptığı çin yavaşlık olabilir.
  • Server 2008in rtm verisyonu yüklü ise bu gibi sıkıntı ondan mevcuttu, kontrol edelim.
  • Ek olarak perfmon( performance monitor) ile isistemi 1-2 gün izleyip ,gerekli bilgiyi bu rapordan alabilirsiniz.

Gönderildi : 28/05/2012 15:13

(@MehmetAtilAkyuz)
Gönderiler: 23
Eminent Member

ARKADAŞLAR SAYFADA DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN YAZDIĞI TÜM İŞLEMLERİ YAPTIM AMA SORUN DEVAM EDİYOR ? MALESEF WİNDOWS 7'DE BU SIKINTI VAR VE WİNDOWS XP 'DE BÖYLE BİR PROBLEM YOK. DELİ OLMAMAK İÇTEN DEĞİL? fAKAT ÇÖZEMİYORUM 

Gönderildi : 06/06/2012 20:04

(@iskenderavci)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

Anladığım kadarıyla File Server ortamında paylaşıma açılmış bir excel dosyası açıldığında sizi uzun süre bekletiyor.

Sorunun çözümü için
- Denetim masası
- İnternet seçenekleri
- Güvenlik 
- Yerel intranet
- Siteler
- İntranet ağnı otomatik olarak algıla
seçeneğini iptal edin.
Sonuç olarak bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra hızlı bir şekilde çalıştığını göreceksiniz...

Saygılarımla...

bu işlemi client tarafında mı yoksa file server da mı yapmak lazim ?

Gönderildi : 01/12/2015 13:33

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, sorunlu olan W7 istemcisinin network kablosunu değiştirmeyi deneyebilir misiniz? Eğer kablo hasarlı ise direnci düşeceği için aktarımda sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca tüm istemcileriniz aynı ağ cihazına mı bağlı? W7' nin olduğu ağ cihazı 10/100 olabilir mi?

Gönderildi : 01/12/2015 14:44

Paylaş: