Forum

win2003 serverde rd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win2003 serverde rdp sorunu

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@muratdogan)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

win2003 servere 3 gundur rdp ile abalanamiyorum daha once bi sorun yoktu herhangi bir ayarda degişmedi ama baglanmaya caliştigimda local ve remote soyle diyor

işlemci uzak bilgisayar baglanamadi  

sunucu cok meskul olabilir yada uzak masa ustu ekin olmayabilir ve ag sorunlarindan dolayi da olabilir diyor

Gönderildi : 16/06/2008 17:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

1. uzak pc de firewall açımıdır  ?  açıksa kapayarak denermisiniz

2. uzak pc de usera bir şifre set ettinizmi ?

3. uzak pc ye bağlanırken kullandığınız user ın haklarında bir değşiklik oldumu  ?

Gönderildi : 16/06/2008 17:41

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, bağlanmak istediğiniz sunucu nerede ? lan da mı wan da mı , sunucu nun önünde bir firewall var mı , lüften daha açıklayıcı bilgiler verin,

firewall unuzu ( eğer açıksa ) kontrol edin, netstat -an komutu ile açık portlardan 3389 un açık olup olmadığını kontrol edin,

Network monitoru bağlanmak istediğiniz sunucuya kurup paketleri izleyerk 3389 isteğinin sunucuya düşüp düşmediğini de kontrol edebilisiniz..

Gönderildi : 16/06/2008 17:44

(@muratdogan)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

win 2003 server ad kurulu win2003 un firewalli kapali  sistemde 1 adet isa2003 var isada port acik netstat -an ile baktigimda 3389 portunu goremedim   3 gundur baglanmiyor daha once boylebir sorun yoktu bi ayar degiştirmedim

Gönderildi : 16/06/2008 18:17

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member

hocam bu benim başımada geldi isa server olmadan bunu yaptığımda belirli bir zaman sonra remode dektop sanırım kayboluyor tekrardan login olamıyorum uzaktan ve my computerden remote desktop için ilgili useri tekrar yeniler ve süreyide tekrar 30 gün edersem sanırım problemin çözülecektir. kolay glsin umaraım netice alabilirsin.

Gönderildi : 16/06/2008 18:46

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

win2003 servere 3 gundur rdp ile abalanamiyorum daha once bi sorun yoktu herhangi bir ayarda degişmedi ama baglanmaya caliştigimda local ve remote soyle diyor

işlemci uzak bilgisayar baglanamadi  

sunucu cok meskul olabilir yada uzak masa ustu ekin olmayabilir ve ag sorunlarindan dolayi da olabilir diyor

bu hata benim başımada geçen hafta içi gelmişti problem büyük ihtimalle firewall yok ise dns sunucularını alttaki ile değiştir problem düzelicektir.

Gönderildi : 16/06/2008 19:26

Paylaş: