Server 2003 te adc ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 te adc den dc ye geçişte sıkıntı  

RSS
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Merhabalar

Fizikseldeki DC mi vmvare kurulu sanal sunucuma taşımak istedim.Sanalda yeni bir server 2003 kurdum.ADC olarak yapılandırdım ve FSMO rollerini DC3(fiziksel sunucu)ten DC(sanal sunucu)ye taşıdım.Üzerine gerekli diğer rolleri (RRAS ,DHCP) vs kurarken administrative tools ta DNS konsolu olmadığını ve Add or remove programs tan DNS in kurulu olmadığını gördüm.Ama active directory users and computer çalışıyor.DNS konsolunu elle kursam sorun olur mu ya da şu şekilde kalmasının sorunu var mıdır? Şimdiden kolay gelsin..İyi günler.

Alıntı
Gönderildi : 05/05/2011 12:44
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

sonradan kurmanızın herhangi bir soruna yol acacağını dusunmuyorum

olası dc sorunları icin ben global catalog dns ve dhcp servislerinin tum dc lerde bulunmasından yanayım 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 12:55
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba 2003 üzerinde bu durum böyle zaten dnsi kendini elle kurmalısınız bir iki restart dns servisini restart edin otomatik replike olur.2008de bu iş değişti additional kurunca dns rolünüde otomatik kuruyor.Esksik yaptığınız ve yanlış giden bir durum yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 12:55
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Sunucuyu restart ettim ancak dns te zone ları göremiyorum.Zone ları da mı elle oluşturacağım?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 13:47
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Dns servilerini restart edin belli süre sonra otomatik olarak düşecektir.
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/16/video-windows-server-2003-adc-kurulumu.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 14:03
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

hocam dns rolunu kurdum biraz bekledim ancak replike olmayınca sunucuyu restart ettim.Açılışta logon olmaya çalışırken the system can not log you on due to the following error:the specified domain either does not exist or could not be connect. gibi bir hata veriyor..Sebebi ne olabilir???

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 14:51
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Bu ortam labmı reel ortammı ?Bir yerde bir değişiklikmi yaptınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2011 15:55
Paylaş: