Forum

Server 2003 Small B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Small Business Server Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@Black_jackal)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Server 2003 Small Business Server ve 1 adet de ayrıca sql olan bir sunucum var small business sunucum dhcp den ip dağıtmıyor bütün servisler sorunsuz şekilde çalışıyor event id lere baktım 2 3 tane hata gördüm onlar :

NtpClient, 'time.windows.com,0x1' üzerindeki DNS Çözümleme hatasi nedeniyle zaman kaynagi olarak kullanilacak elle baglanilan bir es ayarlayamadi. NtpClient 15 dakika içinde yeniden deneyecek ve daha sonra yeniden deneme araligini iki katina çikaracak. Hata: Bilinen böyle bir ana makine yok. (0x80072AF9)

sonra :

Terminal Hizmetleri Ag Geçidi hizmeti, su hata nedeniyle baslatilamayan Ag Ilkesi Sunucusu hizmetine bagimlidir:
Hizmet, basladiktan sonra belirsiz durumda kaliyor.

sonra :

uygulamaya özel izin ayarlari
{61738644-F196-11D0-9953-00C04FD919C1}
 CLSID'sine sahip COM Sunucu uygulamasi için SID degeri (S-1-5-20) olan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE kullanicisina Yerel Etkinlestirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bilesen Hizmetleri yönetim araci kullanilarak degistirilebilir.

olay kimligi : 10016

hatalar bunlar sunucum dhcpden ip dağıtmıyor internete bağlanıyor ama diğer pcler bu sunucuya ne ping atabiliyor ne ip alabiliyor pclerde ip sabitledim ama yine sorun aynı

Gönderildi : 30/04/2011 16:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

DHCP servisi çalışıyor mu ? Scope açık ve dhcp server' ın ip adresi ile aynı network ID si ile mi bir scope açtınız ?

ortamda başka dhcp server var mı ? dhcp logları ne durumda ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/05/2011 01:29

(@Black_jackal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

DHCP servisleri çalışıyor evet scope açık ve dhcp serverin ip adresi ile aynı network idsi ile bir scope da ve söyle söyleyeyim bu çalışan bir server ve sistem di ve en az 150 clientli bir sistem baska dhcp yok sistemde tek dhcp var oda server 2003 sbs swichden olabileceğini düşündüm swich taktım ve swiche sadece sbs ile kendi notebookumu taktım notebook ip almadı

Gönderildi : 01/05/2011 15:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Wireshark kurup network' ü dinlermisiniz dhcp paketlerini görebiliyormusunuz ? yani ilk paket istemciden çıkacaktır dhcpdiscover buna cevap geliyor mu ? Ayrıca dhcp üzerinde ünlem vb bir işaret var mı ? scope ip leri yeterli mi ? ve ikinci kez soruyorum loglarda bir şey var mı ? eğer yok diyorsanız sorunu sunucuda değil network katmanında yani network aktif cihazlarda arayın.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/05/2011 19:59

(@Black_jackal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim Hakan Bey Yardımlarınız İçin Sorun Kablolardan Ve Swichten Kaynaklandığını buldum benim taktığım swichte arızalı'imiş. Kablolarıda fare yemiş [:D] içinden birleştirmiş galiba şase yapıp swiche problem yaratmış sorunu çözmüş bulundum teşekkür ederim yardımlarınız için

Gönderildi : 03/05/2011 00:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 03/05/2011 01:36

Paylaş: