Forum

DC image ini başka ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC image ini başka makinada çalıştırmak.

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
522 Görüntüleme
(@FatihBALKAN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DC ın disk image nı aldığım. aldığım image ı farklı makinada çalıştırdığımda farklı sıkıntılar çıkıyor. yapmak istediğim şey DC ın down olması durumunda en son image ı farklı bir makinaya kurup sistemin çalışmasını kısa sürede sağlamaktır. Bu yöntem ile ilgili başka önerileriniz var mdır?

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 30/04/2011 04:04

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Acronis Universal Restore ile bu işlemi sorunsuz yapabilirsiniz.

Gönderildi : 30/04/2011 12:17

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

kendi yaptığım ve çalıştığını gördüğüm yapı :

sbs2003pre edi. symantec backup exe ile imaj alınmış hali var bunu gene bu program ile sanal wmdk ya çevirdim ve wmvare workstation ile aldığım wmdk çalıştırdım.

sistem açıldıktan sonra bir kaç ayar (ip verme gibi)yaptım  sistemi restledim. açıldı tüm sistemi kapattım yeniden sçtım ve sanal sbs üzerinden sisteme bağladı diğer makineler.

adc olmadığı durumlarda 1-2 saat içerisinde DC nizin ayağa kalmasını sağlarsın.

Gönderildi : 30/04/2011 12:42

(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Merhaba,

DC ın disk image nı aldığım. aldığım image ı farklı makinada çalıştırdığımda farklı sıkıntılar çıkıyor. yapmak istediğim şey DC ın down olması durumunda en son image ı farklı bir makinaya kurup sistemin çalışmasını kısa sürede sağlamaktır. Bu yöntem ile ilgili başka önerileriniz var mdır?

Teşekkürler.. 

Merhaba;
Restore edeceğiniz aygıtın almış olduğunuz image makinanızla minimum aynı özelliklere sahip olması , yazılımsal olarakta sysprep edilmiş bir image ı restore etmeniz yeterli olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 02/05/2011 19:36

(@FatihBALKAN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgileriniz için teşekkürler.

Acronis Universal Restore.. 😉

Gönderildi : 14/06/2011 14:52

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

🙂

Gönderildi : 14/06/2011 14:59

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

İlgileriniz için teşekkürler.

Acronis Universal Restore.. 😉

Her zamann .. [Y]
[Y]
[Y]
[Y]

Gönderildi : 14/06/2011 18:24

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

İmkanınız var mıdır bilmiyorum ama benim farklı bir önerim olacak. Ortama ikinci bir dc yi additional olarak katıp yedekliliği ve kesintisiz hizmeti sağlayabilirsiniz. Hatta bu dc niz sanal bir ortamda da olabilir. Kesinti olmayacağı için siz rahatça arızalanan dc nizi onarabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/06/2011 18:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar;

İmkanınız var mıdır bilmiyorum ama benim farklı bir önerim olacak. Ortama ikinci bir dc yi additional olarak katıp yedekliliği ve kesintisiz hizmeti sağlayabilirsiniz. Hatta bu dc niz sanal bir ortamda da olabilir. Kesinti olmayacağı için siz rahatça arızalanan dc nizi onarabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Ek olaraj dns'i de secondary olarak tanımlarsınız ,dnsinde yedeği olmuş olur. Hatta dhcp kullanılıyorsa dhcpyi dahi alabilirsiniz.

Keyifli çalışmlar.

Gönderildi : 16/06/2011 03:29

Paylaş: