Forum

Domain Controller L...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Controller Login Hk.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıdaki linkte bahsedilen sorunun aynını yaşıyoruz. Bu sorunu çözmek için bahsi geçen kaynaklar dışında bir öneriniz var mıdır?

Belli lokasyondaki clientlerın önce hangi DC ye logon olamlarını gerektiğini nasıl belirleyebiliriz?

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/236085.aspx  

Gönderildi : 20/04/2011 19:16

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, her site icin subnet araliklari verirseniz site lardaki istemciler o site uzerindeki dcye baglanir. ayni site uzerinde oncelik vermek istiyorsaniz srv kayitlarindaki priority leri degistirebilirsiniz

Gönderildi : 20/04/2011 19:47

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aynı site ve domainde yer alıyor clinetlar. Bahsi geçen srv kayıtlarını nasıl editliyoruz? Örnek bir makale var mıdır?

Gönderildi : 20/04/2011 20:01

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, dns - forwards lookup zones - _msdcs.domain.local - dc - sites - site ismi - tcp altinda srv kayitlarini gorebilirsiniz, cift tikladiignizda oncelikleri editleyebilirsiniz

Gönderildi : 21/04/2011 20:25

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstad, 

Şuanda bu önceliklendirme işlemlerini tanımladık. Fakat şöyle bir durum söz konusu; Örneğin Aynı site da yer alan Hindistan daki kullanıcıların bizim birinci sıradaki PDC mize değilde srv kayırlarında 3. sırada yer alan Hindistan da bulunan ADC ye logon olmasını nasıl sağlayabiliriz?

Gönderildi : 22/04/2011 13:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Serkan araya giriyorum kusura bakma, rica etti Muharrem bey bende kırmak istemedim.

Serkan zaten gerekli bilgileri vermiş şahsi fikrim ancak sizin asıl amacınızdan sapmamanız gerekli bence,

hindistan da bir adc ve merkezde bir dc var ise zaten bunların ip networkleri farklı olduğu ve sizinde bunları site and services konsolu üzerinde subnet bölümünde belirttiğiniz için bu ip bloğundan gelen istek otomatik olarka buraya yönlendirilecektir, yine dns' in bir davranışı hakkında bilgi vermek isterim, siz dns' e DC leri sorduğunuz zaman dns ilk olarak bu kaydın karşlılığını arar ve birden çok sonuç bulur ise istek yapan makinenin ip bloğundan olan bir cevap var ise ilk onu döndürür, yani sizin bana dc bul sorusunu hindistandaki bir makine dns lere sorarsa ve o ip bloğundan bir ADC kayıtları srv de varsa zaten ona bu bilgi dönecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/04/2011 20:20

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/04/2011 17:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2011 23:46

Paylaş: