Forum

REGSVR32 DLL dosyas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

REGSVR32 DLL dosyası kaydedemiyorum

memetoncul75
(@memetoncul75)
Üye

Merhaba arkadaşlar Regsvr32 komutu ile dll dosyasını kaydedemiyorum.Hata veriyor..Bu işlemi Domain'e üye olan bir kullanıcının bilgisayarında;(windows xp) yapıyorum.Ve bu kullanıcı Domain admin ayrıca.. Aşağıdaki hatayı alıyorum ve sorunu çözemedim malesef..

"c:\tahsilat\deneme.dll"modülü yüklendi. ancak DllRegistryServer giriş noktası bulunamadı.

"c:\tahsilat\deneme.dll"öğesinin geçerli bir dll veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :))

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 07/04/2011 12:57

Rüştü AYDIN
(@RustuAYDIN)
Üye

[quote user="memetoncul75"]

Merhaba arkadaşlar Regsvr32 komutu ile dll dosyasını kaydedemiyorum.Hata veriyor..Bu işlemi Domain'e üye olan bir kullanıcının bilgisayarında;(windows xp) yapıyorum.Ve bu kullanıcı Domain admin ayrıca.. Aşağıdaki hatayı alıyorum ve sorunu çözemedim malesef..

"c:\tahsilat\deneme.dll"modülü yüklendi. ancak DllRegistryServer giriş noktası bulunamadı.

"c:\tahsilat\deneme.dll"öğesinin geçerli bir dll veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin

[/quote]

Komut istemini "Yönetici olarak çalıştır" yöntemi ile çalıştırıp kayıt işlemini dener misin? Sorunun büyük ihtimal çözülecektir. Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2011 14:43

memetoncul75
(@memetoncul75)
Üye

Zaten kullanıcı domain admin yetkisine sahip..Doğal olarak kendi Bilgisayarındada admin ..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 07/04/2011 20:30

Rüştü AYDIN
(@RustuAYDIN)
Üye

Merhaba arkadaşlar Regsvr32 komutu ile dll
dosyasını kaydedemiyorum.Hata veriyor..Bu işlemi Domain'e üye olan bir
kullanıcının bilgisayarında;(windows xp) yapıyorum.Ve bu kullanıcı
Domain admin ayrıca.. Aşağıdaki hatayı alıyorum ve sorunu çözemedim
malesef..

[/quote]

Zaten kullanıcı domain admin yetkisine sahip..Doğal olarak kendi Bilgisayarındada admin ..

[/quote]

Merhaba, yaşadığınız sorunun aynısı bende yaşamıştım. Kendi kullanıcım ile DC ye üye bir istemcide dll kaydetme sorunu yaşıyordum. Yetkilerimin admin yetkisi olduğunu söylememe gerek yok diye düşünüyorum. Aynı durumda; farklı çalıştır > yönetici olarak çalıştır yöntemi ile sorun çözüldü. Bahsettiğim şekilde deneme yaparak sonucu burada paylaşırsanız memnun olurum.

İyi günler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2011 17:26

Paylaş: