Forum

Uzak Masaüt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaütü Bağlantı Sorunu Hk.

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Win 2003 Server kullanıyorum ve bazı kullanıcılarıma uzaktan bilgisayarlarına vpn yapma izni veriyorum. Bir kullanıcımın bilgisayarına uzaktan bağlandıktan 30 sn sonra bağlantı "Başka bir kullanıcı bağlandı" uyarısı veriyor ve bağantıyı kesiyor.

Kullanıcı bilgisayarının ayarlarını ve kullanıcı yetkilerini kontrol ettim bi sorun yok, 

Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 31/03/2011 12:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

VPN için ayrı kullanıcılar mı kullanıyorsunuz yoksa tek bir kullanıcı mı ? yada herkes kendi kullanıcı adı ile mi bağlanıyor ? Kullanıcı evinden vpn yaptıktan sonra nereye rdp yapıyor ? Başka bir kullanıcı bağlandı uyarısını nerede alıyorsunuz ? 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2011 13:21

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, ayni isimde bir kullanici hedef makineye baglanirsa bu normal bi durumdur. Terminal ayarlarindan default secenek olan her kullanicinin bir oturum iznini degistirmelisiniz (terminal services configuration)

Gönderildi : 31/03/2011 13:31

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

VPN için ayrı kullanıcılar mı kullanıyorsunuz yoksa tek bir kullanıcı mı ? yada herkes kendi kullanıcı adı ile mi bağlanıyor ? Kullanıcı evinden vpn yaptıktan sonra nereye rdp yapıyor ? Başka bir kullanıcı bağlandı uyarısını nerede alıyorsunuz ? 

Hakan hocam ;

kullanıcı aynı hesabı ile evinden ofisteki bilgisayarına VPN yapıyor. Biri hariç kullanıcılarım sorun yaşamıyor. Win XP Uzak Masaüstü Bağlantısı ile bağlanmaya çalıştığında bağlantı kuruluyor fakat en fazla 40 sn sonra "Başka bir kullanıcı oturuma bağlandığı için uzak oturumun bağlantısı kesildi." uyarısı veriyor.

Microsoft Support'ta şöyle bir çözüm buldum ama işe yaramadı.

1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon
  3. ForceAutoLogon ' ı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Sil</a2>'i tıklatın.
  4. Değer Silinmesini Onayla iletişim kutusunda, Evet ' i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri değerini silmek, otomatik oturum açmayı devre dışı bırakır.

Gönderildi : 31/03/2011 14:45

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ayni isimde bir kullanici hedef makineye baglanirsa bu normal bi durumdur. Terminal ayarlarindan default secenek olan her kullanicinin bir oturum iznini degistirmelisiniz (terminal services configuration)

Aynı yada kimse bağlanmaya çalışmıyor. Tek makine ile bağlanıyorum ve 40 sn sonra oturum kesiliyor.

Gönderildi : 31/03/2011 14:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evimdeki pc den hakan kullanıcısı ile şirketimdeki pc ye bağlanıyorum burada sorun yok, ancak 40 sn sonra benim oturumum mu kapanıyor ? Eğer böyle ise loglara bakarmısınız kim logon oluyor ve hangi logon tipi ile ( local, network, rdp vb ) . Çünkü anlattığınız normal şartlarda olacak bir şey değil , bunuda görmeden çözmek pek mümkün olmadığı için en iyi çözüm yolu logları takip etmektir. AD üzerinden veya sadece o makinede logon logoff işlemleri için loglama detayını açarsanız yardımcı olacaktır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2011 17:21

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evimdeki pc den hakan kullanıcısı ile şirketimdeki pc ye bağlanıyorum burada sorun yok, ancak 40 sn sonra benim oturumum mu kapanıyor ? Eğer böyle ise loglara bakarmısınız kim logon oluyor ve hangi logon tipi ile ( local, network, rdp vb ) . Çünkü anlattığınız normal şartlarda olacak bir şey değil , bunuda görmeden çözmek pek mümkün olmadığı için en iyi çözüm yolu logları takip etmektir. AD üzerinden veya sadece o makinede logon logoff işlemleri için loglama detayını açarsanız yardımcı olacaktır.

hakan hocam loglarada baktım başka bağlanan yok ama gene uzak masaüstü kesiliyor. 

Gönderildi : 31/03/2011 18:13

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekkürler.

sorunu sonunda çözdüm, clientlara destek vermek için ultra vnc kullanıyoruz. kullandığım versiyon ise 1.0.4 RC4 bunu vnc'nin resmi sitesinden 1.0.9.5'e upgrade ettim. 

Gönderildi : 31/03/2011 19:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Uzakmasaüstü mü  baglanıyordunuz  yoksa Vnc ile uzakbaglantı mı ?? Çözüm şeklini  anlayamadım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 31/03/2011 21:55

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

Uzakmasaüstü mü  baglanıyordunuz  yoksa Vnc ile uzakbaglantı mı ?? Çözüm şeklini  anlayamadım.

Teşekkürler.

Hocam ,

Kullanıcılara şirket içinde destek vermek için Ultra VNC kullanıyorum. Bazı idari kullanıcılarımın ise VPN yetkisi var.

Yaşadığım sorun ise kullanıcının şirket dışında Win XP Uzaktan Masaüstü programı ile kendi bilgisayarına erişip 40 sn sonra bağlantının kesilmesiydi. Bilgisayarında Ultra VNC olduğu için sanırım port çakışmasından kaynaklandı. Ultra VNC'nin sitesinden 1.0.9.5'e upgrade ettim sorun çözüldü.

Gönderildi : 31/03/2011 22:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 01/04/2011 00:23

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Yardımlarınız için ben teşekkür ederim Hakan hocam. 

Gönderildi : 01/04/2011 12:41

Paylaş: