Forum

hangi sürü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hangi sürümü seçmem gerekli ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@AkinGUL)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

bir fabrikada 15-20 kullanıcılı bir domain ortamı oluşturmayı düşünüyorum. Güvenlik ve yönetim kolaylığı adına. ancak hangi sürümü seçmem gerekli bir türlü karar veremedim. Yapmak istediğim active directory ile clientleri kısıtlamak. Bunlar basit işlemler işte istenilen siteler harici internet kullanılamasın, program kurulamasın, paylaşımları server üzerinden kullansınlar gibi basit işlemler. ikinci olarak yine aynı server üzerinde php ile yazılmış bir web sayfası yayınlanmak isteniyor. bunun için sanırım web programcısı üçüncü parti bir program kullanacakmış. ancak ben web server lisansı almak zorundamıyım yinede? bir de kullanıcı sayısı fark ediyor mu? İleriyi düşünerekte bir lisanslama yapmam gerekli yani ilerde istene bilecek neler olabilir ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/03/2011 01:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Windows Server std versiyon işinizi görecektir, SBS ürününü de alabilirsiniz ancak şirketin büyüme potansiyeli var ise tavsiye etmiyorum ancak kısa zamanda 75 - 100 kişi gibi bir rakama ulaşma durumu yoksa SBS alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/03/2011 03:44

Paylaş: